וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הירידות בבורסה מתחזקות בעקבות אירופה והחוזים על הנאסד"ק

אילן מוסנאים

21.6.2001 / 13:51

המעו"ף יורד ב-0.9% במחזור דל של 110 מיליון שקל; בנק המזרחי עולה ב-0.7% במחזור ער; פעילות ערה באג"ח להמרה של החברה לישראל ושל מדטכניקה וגיבור אלפא


העליות הבינוניות במדדים הכבדים בבורסה שאיפיינו את המסחר הבוקר נמחקות בשעות הצהריים, והמדדים נסחרים כעת בירידות שערים, תוך מחזור דליל של 110 מיליון שקל.

מדד המעו"ף רושם כעת ירידה של 0.9% לרמה של 409 נקודות, ומדד ת"א 100 יורד ב-0.55% לרמה של 399.8 נקודות. התל-טק יורד ב-0.55%.

פעילים בשוק הסבירו כי המעבר לירידות נובע מההיחלשות בחוזים על הנאסד"ק ומהיפוך המגמה במסחר בבורסות אירופה, שפתחו באווירה חיובית ועוברים כעת לירידות.

מניית בנק המזרחי מרכזת היום את המחזור השני בבורסה - 5.5 מיליון שקל - ועולה ב-0.7%. בתחילת השבוע פורסם כי בנק סיטיבנק האמריקאי מגלה התעניינות ברכישת השליטה בבנק. לעומתה, מניית בנק לאומי יורדת ב-0.4% במחזור של 4 מיליון שקל, ומניית בנק הפועלים נסחרת ללא שינוי במחזור של 5 מיליון שקל.

מגמה חיובית במניות הארביטראז'

מניית כלל תעשיות נסחרת ללא שינוי, וכלל אלקטרוניקה יורדת ב-0.3%. אתמול אישרו הדירקטוריונים של שתי החברות את המיזוג ביניהן, במסגרת הרה ארגון שעוברת קבוצת אי.די.בי. כעת צריכות שתי החברות לקבל את אישור ביה"מ למהלך ואחריו יוכלו להתחיל בביצוע המיזוג.

גם יתר מניות קבוצת אי.די.בי שרשמו בפתיחה עליות נאות נחלשות, כשמניית אי.די.בי אחזקות יורדת ב-0.8%, אי.די.בי פיתוח יורדת ב-1.8% ודסק"ש נסחרת ללא שינוי.

מניות הארביטראז', שפתחו אמש בנאסד"ק פערים חיוביים, נסחרות כעת במגמה חיובית כשטבע עולה ב-0.5% במחזור של 7 מיליון שקל - הגבוה בבורסה, כור עולה ב-2.1% ופורמולה עולה ב-0.9%. מגדילה לעשות מניית סאטיקס שמטפסת ב-5.9% בעקבות פער חיובי של 7.8% שפתחה אמש בנאסד"ק.

מניית דלתא עולה ב-1.4% למרות פער שלילי של 1.9% שפתחה בנאסד"ק. המניה נהנית מהמלצת "קנייה" שקיבלה מחברת נשואה זנקס. האנליסט חיים ישראל הפחית למניה את תחזיות הרווח ואת מחיר היעד מ-82 שקל ל-53 שקל. עם זאת, יש לציין כי מחיר היעד החדש הינו גבוה ב-50% ממחירה של המניה בבורסה.

נמשכות הירידות בענף הכימיקלים


מניות ענף הכימיקלים רושמות היום ירידות שערים, כאשר מניית כי"ל מאבדת כ-2.2% במחזור של 3.5 מיליון שקל, ומניית מכתשים אגן יורדת ב-0.5% במחזור של 1.5 מיליון שקל.

איגרות החוב להמרה והמניות החדשות של החברה לישראל החלו להיסחר הבוקר, ובשעה זו מרכזת איגרת החוב מחזור של 5 מיליון שקל והמניות 1.8 מיליון שקל. מניית החברה לישראל (הוותיקה) נסחרת כעת ללא שינוי.

האג"ח להמרה של החברה לישראל אינן היחידות שמרכזות היום פעילות רבה, ובשעה זו נסחרת האג"ח להמרה של מדטכניקה ללא שינוי תוך שהיא מרכזת מחזור חריג של 2.5 מיליון שקל, והאג"ח להמרה של גיבור ספורט עולה ב-0.6% במחזור של 2 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully