וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארה"ב: הסיכוי להיכנס להריון מאונס גבוה פי שתיים

21.6.2001 / 12:45

חוקרים אמריקאים מצאו כי מתוך 405 נשים בגילים 12-45 שנאנסו, 6.4 אחוזים מהן נכנסו להריון; רק 3.1 אחוזים מהנשים בקבוצת גיל זהה שקיימו יחסי מין במפגש של לילה אחד נכנסו להריון

חוקרים כי הסיכוי להיכנס להריון מאונס כפול מזה שבקיום יחסי מין רגילים. התיאוריה אינה לוקחת בחשבון את הטראומה הנפשית הנגרמת לנאנסת ופסיכולוגים מזהירים כי היא יכולה להתפרש שלא כראוי על ידי אלה המחפשים הצדקה לדברים שאין להם צידוק.

כתב העת המדעי New Scientist magazine מדווח כי החוקרים ג'ון וטיפני גוטשול מאוניברסיטת סנט לורנס במדינת ניו יורק לקחו את הנתונים ממחקר של אלימות נגד נשים ומצאו כי מתוך 405 נשים בגילים 12-45 שנאנסו, 6.4 אחוזים מהן נכנסו להריון. הזוג גוטשול השווה את הנתונים למחקר אחר שגילה כי רק 3.1 אחוזים מהנשים בקבוצת גיל זהה שקיימו יחסי מין במפגש של לילה אחד נכנסו להריון למרות העובדה שלא השתמשו באמצעי מניעה.

החוקרים מעלים את הסברה כי כשנשים מבייצות הן משדרות מיניות באופן לא מודע והאנסים קולטים סימנים אלה. הסבר אפשרי נוסף הוא שאנסים נמשכים לנשים הנראות בריאות.

ג'ד ביילס, היועץ המשפטי של המחלקה הפסיכולוגית בקליניקה בנורוויץ' אמר לבי.בי.סי.: "קשה מאוד להסיק מסקנות מוצקות ממחקר אחד. אונס הוא התנהגות הנובעת מתסביך הקשור לעתים קרובות לכוח, שליטה וסאדיזם. לפי המחקר, מדוע ישנם אנסים הרוצחים את קורבנותיהם? אנחנו צריכים להיות מאוד זהירים בבואנו להסיק מסקנות כאלה בגלל הסכנה שזה יחזק השקפות של כמה אנשים בנושא האונס".

מיירה ג'ונסון, יועצת התקשורת שלמוסד המסייע לנשים שהיו קורבנות אלימות בתוך המשפחה מזהירה מהסקת מסקנות שגויות שניתן להבין מהמאמר. "מנסיוננו", היא אומרת, "אונס בתוך המשפחה נעשה ממניעים של הפעלת כוח ושליטה ולא בהכרח על מנת להפיץ את הגנים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully