וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אושר הסדר להעברת מניות בנק כרמל לקבוצת כרמל

ליאור כגן

21.6.2001 / 11:59

בעלי מניות שהתנגדו קיבלו אופציה למכור ב-92% מעל המחיר בבורסה; ההסדר יאפשר את המשך תהליך מכירת בנק הכרמל לבנק אגוד

בית המשפט המחוזי בת"א אישר היום את ההסדר להעברת מניות בנק כרמל להשקעות ומשכנתאות, לקבוצת כרמל, שכולל מתן אפשרות לקבוצת הכרמל למכור, במהלך ששת החודשים הבאים, את מניות הבנק בתמורה שלא תפחת מההון העצמי למניה במועד השלמת העסקה.

ההסדר יאפשר את המשך הליך מכירת מניות בנק כרמל לבנק אגוד (שאמור להסתיים ב-1 ליולי), כפי שנקבע בהסכם מחודש אפריל. בנק אגוד ישלם תמורת המניות מחיר השווה ל-111% מההון העצמי של הבנק, כלומר כ-132 מיליון שקל, או 11.4 שקל למניה.

תהליך העברת מניות בנק הכרמל לידי קבוצת הכרמל התעכב עקב התנגדות של שניים מבעלי מניות המיעוט בבנק, חברת א.לוי השקעות ובנין (3.7%) ואיתן שמיר (9.47%). לטענתם, העברת מניות בנק הכרמל לידי קבוצת הכרמל מיטיבה עם בעל השליטה בבנק, ז'ק בר, וזאת על חשבון בעלי המניות האחרים.

אולם, ההסדר שאישר היום בית המשפט יכול להירשם כהישג לבעלי המניות שהתנגדו, שכן הוא קובע כי שמיר ולוי יהיו זכאים בכל מקרה, כאשר ימכרו את מניותיהם, לקבל בעבורן מחיר שיהיה שווה ל-90% מהתמורה שתתקבל עבור מכירת ההון העצמי של הבנק.

מחיר מניית בנק כרמל בבורסה עומד ביום על 5.33 שקלים למניה, והמניה נסחרת לפי שווי הנמוך בכמחצית מההון העצמי של הבנק. לפי ההסכם שנחתם באפריל, בנק אגוד ירכוש את מניות הבנק במחיר של כ-11.4 שקל למניה, כלומר לוי ואיתן יוכלו לממש את האופציה שהם קיבלו, ולמכור את מניות הבנק במחיר של כ-10.26 שקלים, כ-92% מעל מחיר המניה בבורסה.

יש לציין, כי העברת המניות מבנק הכרמל לקבוצת הכרמל תיעשה באופן כזה שכל בעלי המניות בבנק הכרמל יישארו עם שיעור אחזקה זהה במניות קבוצת הכרמל.

בית המשפט קבע, כי שמיר ולוי יוכלו לממש זכות זו רק לאחר שיעברו 18 חודשים מיום המכירה של הבנק, ועד לתקופה של 3 שנים מיום המכירה של הבנק (כלומר יוכלו לממש את האופציה במשך תקופה של שנה וחצי).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully