וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מט"ח: פעילות ערה של בנקים זרים ומקומיים העלתה את הדולר ל-4.17 שקלים

ליאור כגן

21.6.2001 / 15:19

זאת למרות הערכות, כי הדולר ייחלש לקראת סוף השבוע; בשעה זו מתמתנות העליות ל-4.1730 שקלים.


גם סוף השבוע הנוכחי, כמו הקודם, מלווה בתנודתיות בשער הדולר. לפני כשעה קפץ שערו של הדולר בכאגורה, לרמה של 4.1770 שקלים, זאת לאחר שמשעות הבוקר התנהל מסחר רגוע סביב רמה של 4.1660 שקלים. בשעה זו מתמתנות העליות, והדולר נסחר ברמה של 4.1730 שקלים.

מחדרי העסקות נמסר, כי התחזקות הדולר מלווה בפעילות ערה של גופים זרים ובנקים מקומיים, אך לפחות לעת עתה, לא ברור אם הזרים הם בצד הקונים. התחזקות הדולר מתבצעת למרות הערכות, כי השקל יתחזק מול הדולר בימים הקרובים.

הנאסד"ק והמצב הבטחוני ממשיכים להיות שני הגורמים שמשפיעים על המסחר בשוק המט"ח. כך, התחזק הדולר מעל לרמה של 4.17 שקלים בתחילת השבוע, על רקע החשש לקריסת הסכם הפסקת האש עם הפלשתינאים. גם הירידות בנאסד"ק, שלוו בהמשך פרסום אזהרות רווח של חברות מובילות, גרמו להתחזקות נקודתית בדולר.

פעילים בשוק המט"ח מעריכים כי הדולר ייחלש בשבוע הבא, בעקבות מספר גורמים: המרות סוף החודש של החברות היצואניות (ייתכן, כי חלקן יעדיפו להקדים את ההמרה ולנצל את הרמות הגבוהות יחסית של הדולר בימים אלו), פקיעת האופציות הדולריות של חודש יולי, הגורמת בד"כ לייסוף בשקל, והפחתת הריבית הצפויה בסוף החודש בארה"ב, שתצמצם את פער הריביות בין השקל לדולר.

ביום שני צפוי נגיד בנק ישראל, דוד קליין, להודיע על התוכנית המוניטרית, ולפי הערכות הוא יפחית את הריבית בשיעור של 0.2%, לרמה של 6.6%.

הירידה בנפח המסחר בשוק המט"ח לא גרמה למשקיעים הזרים להדיר את רגליהם, וביום שני האחרון הסתכם נפח המסחר של המוסדות הפיננסיים הזרים ב-180 מיליון דולר. סך מחזור המסחר הסתכם ב-620 מיליון דולר, כך שהם ריכזו נפח לא מבוטל – שליש ממחזור המסחר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully