וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפגישה הבטחונית הסתיימה ללא תוצאות

20.6.2001 / 23:09

אנשי הביטחון הישראלים והפלסטינים לא הסכימו על לוח הזמנים לפריסה מחדש של צה"ל; הפלסטינים לא הגיבו לפירוט האירועים האלימים שאירעו מתחילת הפסקת האש; פגישה נוספת בשבוע הבא

הפגישה הבטחונית בירושלים בין אנשי הביטחון הישראלים והפלסטינים ובתיווך נציג הסי.איי.איי, הסתיימה ללא התקדמות כלשהי. בקול ישראל דווח כי נציגי ישראל סקרו בפני הנוכחים את רשימת הפיגועים והאירועים האלימים שארעו מאז תחילת הפסקת האש כשהפלסטינים, בניגוד לעבר, לא ניסו להכחיש או להגיב לדברים.
מקורות שנכחו בפגישה טענו כי הפלסטינים נראו נבוכים נוכח רשימת הארועים הארוכה.

בפגישה הבהירו נציגי ישראל לשני הצדדים כי הסגר מעל ערי הרשות לא יוסר. לפי מסמך טנט היו הצדדים אמורים לסכם בפגישה היום את לוח הזמנים לפריסה מחדש של כוחות צה"ל. נציגי ישראל פירטו את לוח הזמנים כפי שנקבע בפגישת הקבינט היום בצהריים. לוח הזמנים קובע כי ישראל תשיג את כוחותיה לנקודה בו היו פרוסים ב-28 בספטמבר רק לאחר שיופסקו האלימות, הטרור וההסתה.

ישראל מצידה הודיעה כי היא מוכנה לפרוס מחדש את כוחות צה"ל תוך 4 שבועות מסיום תקופת צינון של 6 שבועות, בהם לא יהיו אירועים אלימים. נציגי הפלסטינים לא הסכימו ללוח הזמנים הישראלי ודרשו כי הפריסה מחדש תעשה בשבועיים בלבד. בכל מקרה כל עוד האש לא הופסקה בישראל לא החלו לספור את ששת שבועות הצינון.

על אף המחלוקת בין הצדדים הוחלט לקיים פגישה נוספת בין הצדדים בשבוע הבא. החלטה זו עולה בקנה אחד עם החלטות ישיבת הקבינט היום, בה הוחלט כי הפגישות הביטחוניות יימשכו גם אם מתרחשים ארועים אלימים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully