וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התביעה של צפרירים נגד מכבי ולוני - לבוררות

אורי בר-שביט

20.6.2001 / 19:36

בית המשפט המחוזי קבע היום בפסק דין תקדימי, כי התביעה של צפרירים נגד מכבי ת"א והרציקוביץ' בפרשת ניר לוין, תטופל על ידי המוסד לבוררות של ההתאחדות


מאת אורי בר-שביט

בית המשפט המחוזי של ת"א, ביטל היום את צו המניעה הזמני, שהוציא לבקשת מכבי ת"א ולוני הרציקוביץ', כנגד תביעת צפרירים חולון בפרשת המאמן ניר לוין. ההחלטה של בית המשפט, מעבר להקשר הספציפי היא החלטה תקדימית, בעלת משמעות באשר לסמכויות מוסד הבוררות של ההתאחדות לכדורגל.

צפרירים חולון תבעה מוקדם יותר השנה את מכבי ת"א, הבעלים לוני הרציקוביץ' וניר לוין עצמו, על הדרך בה סיים המאמן את העסקתו בקבוצה, במהלך העונה, לטובת המשרה במכבי ת"א. צפרירים דרשה בתביעתה פיצויים בסך 6.3 מיליון ש"ח. בקשתם של מכבי ת"א והרציקוביץ' לדחיית התביעה התבססה על הטענה שמוסדות ההתאחדות לא מוסמכים לדון בתביעות בין קבוצה לקבוצה, אלא רק בין קבוצה לשחקן/מאמן וכי לוני הרציקוביץ' אינו נושא כל תפקיד רשמי במכבי ת"א ולכן איננו בר-תביעה.

נקודה למחשבה

השופטת רות אליעזר, שכאמור דחתה את התביעה, קבעה בכך תקדים כפול:

1. בעלי הקבוצות, דוגמת לוני הרציקוביץ', יעקב שחר מאיר שמיר, הינם בעלי תפקידים לכל דבר בקבוצות ועל כן ניתן יהיה להגיש נגדם כל תביעה למוסד הבוררות של ההתאחדות.

2. תביעות בין קבוצה לקבוצה הן בסמכות שיפוטו של מוסד הבוררות של ההתאחדות, בדיוק כמו תביעות בין קבוצה לשחקן.

באשר לתביעה עצמה, זו הועברה להליך מזורז בידי בורר ההתאחדות, עדי זרנקין. הדיון בתביעה אמור להימשך בחודש אוגוסט הקרוב. לוני הרציקוביץ', שנגדו עומדת תביעה גם מצד שלמה שרף, הוא מהדמויות המובילות במהלך להקמת מינהלת הליגה. אין בדברים הכתובים פה כל קביעה, אבל מעניין מה יהיה, כשהבוסים של הבורר יהיו לוני וחבריו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully