וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ומי לא בא? עזמי

לירון מרוז

20.6.2001 / 17:58

ח"כ בשארה נעדר היום ממליאת הכנסת שדנה בנאומו מעורר המחלוקת; יו"ר הקואליציה: שידבר אתנו באי-מייל; יו"ר סיעת העבודה העביר את נאומו בשתיקה; קליינר חשף את ציפורני הציניות

הסערה סביב נאומו של ח"כ עזמי בשארה (בל"ד) ממשיכה לעמוד במרכז הדיון הציבורי. היום דנה הכנסת בדברים שנשא בשארה באזכרה של נשיא סוריה המנוח, חאפז אסד, לפיהם יש להעמיק את מרחב ההתנגדות הערבית לישראל. בשארה עצמו הוציא את העוקץ מהדיון כשהודיע בבוקר כי לא יגיע היום למשכן ושלח על כך מכתב אישי לחברי הכנסת. אולי בשל כך, ובשל העובדה שהנושא נלעס ונטחן בשבוע האחרון, חיפשו חברי הכנסת גימיקים על מנת להותיר את רישומם.

יו"ר הקואליציה חבר הכנסת זאב בוים אירגן החתמה של ח"כים בה הוא מבקש מיו"ר הכנסת, אברהם בורג, לשלול את זכות הדיבור של בשארה במליאה ולאפשר לו לנהל את השיח הפרלמנטרי שלו בהתכתבות, "במקום שנצטרך לשמוע את 'הפטריוט הפלסטיני' מעל הדוכן ולעיני ולאוזני העם היושב בציון". בוים הציע גם לשכלל את השיטה ולרתום את הטכנולוגיה המתקדמת לטובתו של הח"כ, ולנהל את השיח הפרלמנטרי עם חבר הכנסת מבל"ד באמצעות הדואר האלקטרוני.

יו"ר סיעת העבודה, אפי אושעיה, תרם גימיק משלו כשניצל שלוש דקות מתוך החמש שניתנו לו לשתיקת מחאה. לדבריו, בשארה אמר את דבריו לצרכים פנימיים לקידום מעמדו בקרב ערביי ישראל והמחאה היעילה ביותר כנגדו היא התעלמות ממנו ומדבריו.

"עזמי'לה, חביבי"

אך דווקא ח"כ מיכאל קליינר מסיעת חרות היה המרענן מכולם. בשבוע שעבר אמר קליינר כי במדינה מתוקנת היו מעמידים את בשארה מול כיתת יורים ולפיכך הפעם היתה דריכות במליאה וציפיה שישחרר לחלוטין את חרצובות לשונו. ואולם, קליינר החליט להפתיע בנאום ציני ומאופק. "כמה טוב שבאת הביתה עזמי, עכשיו אתה יכול להרגע", אמר קליינר, "חכה ותראה, שכלום לא יקרה בעוד כמה ימים. כשיירגעו הרוחות עוד יבקשו ממך סליחה. מה יש, מה בסך הכל אמרת? שאתה רוצה לראות את כל העולם הערבי נלחם בישראל? ביג דיל. תאמין לי, סתם, סתם, נטפלו אליך. סתם נטפלים לחברי הכנסת הערבים. זה לא בגלל שהם רוצים בהחרבת ישראל, אלא בגלל שהיהודים הם גזענים".

"עזמי'לה, חביבי, כמה טוב שבאת הביתה, שום דבר לא יקרה. מקסימום תקבל נזיפה מיו"ר ועדת האתיקה. תוכל לחיות עם קצת נו-נו-נו מח"כ קולט אביטל (יו"ר הוועדה). תתעודד, הרי אתה ואני באותה הסירה". את דבריו סיים קליינר במילים: "אפילו מהיועץ המשפטי אתה לא צריך להתרגש. אנחנו יודעים איך הטיפול שלו מתחיל בקול גבוה ונגמר בקול ענות חלושה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully