וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הלמ"ס: הרעה של 2.5% נרשמה בתנאי הסחר ברבעון הראשון

ליאור כגן

20.6.2001 / 17:49

זאת, כתוצאה מעליית מחירי היבוא וירידת מחירי היצוא; ירידות מחירים נרשמו ביצוא ענפי תעשיות טכנולוגיה עילית; ירידה כמותית נרשמה ביצוא התעשייתי וביבוא חומרי גלם

הרעה נרשמה בתנאי הסחר ברבעון הראשון של השנה, כתוצאה מעליית מחירי היבוא וירידת מחירי היצוא, כך עולה מנתוני הלמ"ס שפורסמו היום. ירידות מחירים נרשמו ביצוא ענפי תעשיות טכנולוגיה עילית כמו גם ירידה כמותית, שנרשמה ביצוא התעשייתי וביבוא חומרי גלם. נמשכת העלייה הכמותית ביבוא מכונות, ציוד וכלי תחבורה יבשתיים להשקעות.

מחירי יבוא הסחורות עלו ברבעון הראשון של השנה ב-1.1% לעומת ירידה של 2.8% במחירי יצוא הסחורות. מדד מחירי יבוא הסחורות הושפע מירידת מחירי מוצרי אנרגיה (16.1%-) ומעלייה של 7.9% במחירי היהלומים. למעט יהלומים וחומרי אנרגיה עלו מחירי היבוא ב-1.7%. זאת, לאחר ירידה של 1.6% בכל שנת 2000.

השינוי במחירי יצוא הסחורות הושפע מירידה של 1.3% במחירי היצוא התעשייתי - ללא יהלומים - (67% מכלל היצוא), ומירידה של 9.6% במחירי יצוא יהלומים מלוטשים. לעומת זאת, נרשמה עלייה עונתית של 5.1% במחירי היצוא החקלאי.

כתוצאה מהתפתחות זו במחירי יבוא ויצוא סחורות, חלה הרעה של 2.5% במדד תנאי הסחר (למעט יהלומים ודלק), המבטא את היחס בין מחירי היצוא לבין מחירי היבוא. כך נמסר מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, על סמך נתונים שאינם כוללים את הסחר בין ישראל לרשות הפלשתינית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully