וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סערה בצרפת: היולדת המבוגרת במדינה השתמשה בזרע של אחיה

20.6.2001 / 17:08

נשאה ברחמה ביצית של אישה אמריקאית שהופרתה בידי זרע של אחיה; השניים רימו את הרופא המטפל, שחשב שהם זוג נשוי; האח ניסה להתאבד במהלך ההיריון; האם: רציתי שהשושלת שלנו תמשיך

סערה בצרפת: האישה שילדה תינוק בגיל 62 בהפריית מבחנה, שנחשבת לאם שילדה בגיל המבוגר ביותר במדינה, חשפה בראיון עיתונאי כי אביו הביולוגי של התינוק הוא אחיה. הוויכוח הציבורי בסוגיית מוסריות ההפלות החוקיות התעורר מיד לאחר הלידה, לפני שלושה שבועות.

הליכי ההפריה המלאכותית בוצעו בארצות הברית, כיוון שהחוק הצרפתי אוסר על טיפולים מסוג זה לנשים שעברו את גיל הפסקת הווסת. האם, מורה בגמלאות שזוהתה רק בשם ג'נין, רימתה רופא אמריקאי וגרמה לו להשתמש בזרע של אחיה כדי להפרות שתי ביציות שנתרמו על ידי אישה מקליפורניה. הרופא סיפר לעיתון כי הוא חשב שהאח והאחות הם בעל ואישה, והוסיף כי לו ידע את האמת, היה מסרב לבצע את ההפריה.

ביצית אחת הושמה ברחמה של ג'נין, והשנייה ברחמה של האישה האמריקאית. שני התינוקות, אח ואחות, נולדו משני עברי האוקיינוס. כיום מגדלים את שני הילדים האם ואחיה רוברט בן ה-52, הסובל מנכות לאחר שניסה להתאבד במהלך היריונה של אחותו. יחד אתם גרה אמם בת ה-80.

גילוי עריות של מבחנה

"לא יכולתי להעביר הלאה את המטען הגנטי שלי בשל גילי, ולכן רציתי להנחיל את המטען של אחי כדי שהשושלת שלנו תמשיך", סיפרה האם. לדבריה, היא ואחיה, שלא התחתנו מעולם, פשוט הציגו את עצמם במרפאה תחת אותו שם. "לעיתים קרובות אנשים חושבים שאנחנו בעל ואישה, כי אנחנו הרבה ביחד". ג'נין לא רואה בעיות מוסריות במשפחה החדשה שיצרה. לדבריה, היא ואחיה עשו זה לזה "טובה הדדית", בכך שהפכו זה את זה להורים.

הגילויים החדשים, שפורסמו בעיתון "לה פריסיין", צפויים לעורר מחדש את הפרשה, שהוגדרה בטור שפורסם בעיתון "לה מונד" כ"גילוי העריות של המבחנה" וכ"זוועה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully