וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המעו"ף איבד 1.65%

אלי דניאל

20.6.2001 / 17:13

ירידות חדות של כ-3.5% בממוצע נרשמו במניות קבוצת אי.די.בי. גם מניות פועלים, לאומי, כיל, בזק וכור בלטו בירידות; מזרחי, שופרסל ואסם סיימו בעליות;מחזור המסחר - 198 מ' ש'


לאחר שאתמול רשמה הבורסה התל אביבית תיקון קל כשעלתה בכ-0.6%, שבו המדדים המובילים לסורם תוך שהם רושמים במרבית שעות המסחר ירידות של כ-2%. בסופו של יום המסחר, ירד מדד המעו"ף ב-1.65% לרמה של 410.00 נקודות, מדד ת"א 100 איבד 1.44% תוך שהוא חוצה מטה את קו 400 נקודות לרמה של 399.99 נקודות. מדד התל-טק ירד בשיעור של 1.69% לרמה של 260.34 נקודות. מחזורי המסחר הסתכמו היום בכ-198 מיליון שקל בלבד.

מניות שני הבנקים הגדולים רכזו היום את מירב העניין תוך שהן נסחרות במגמה שלילית. מניית לאומי השילה כ-0.4% תוך שהיא מרכזת את המחזור הגבוה בבורסה - 20.9 מיליון שקל, בעוד שמניית הפועלים סיימה בירידה של 0.7%. מניית דיסקונט איבדה כ-1.6% ואילו מניית בנק המזרחי דווקא עלתה בכ-1%.

מניית בנק אגוד סיימה את המסחר ללא שינוי תוך שהיא מרכזת מחזור חריג של 7.2 מיליון שקל, כמעט כולו בגין עסקה אחת בה נרכשה חבילת מניות בהיקף של כ-0.9% ממניות הבנק. על פי הערכות הפעילים בשוק, הרכישה בוצעה ע"י אחת מהשתיים, קבוצת אליהו או קבוצת ספרא.

ירידות שערים חדות למדי נרשמו במניות החברות הנמנות על קבוצת אי.די.בי. מניית אי.די.בי אחזקות השילה כ-3.8%, אי.די.בי פיתוח איבדה כ-4.1% ודסק"ש נעה דרומה בכ-3.3%.

מניות כלל תעשיות וכלל אלקטרוניקה ירדו בשיעור של 4% ו-2.7%, בהתאמה. הערב, לאחר תום המסחר צפויות האסיפות הכלליות של בעלי המניות, בשתי החברות, ליתן את הסכמתן לביצוע המיזוג בין השתיים.

מניית טבע רכזה אף היא מחזור גבוה, של 19.1 מיליון שקל, כרגיל בתקופה האחרונה, תוך שהיא מאבדת 1.8%. ירידות שערים היו גם מנת חלקן של כור ובזק , שאבדו 0.3% ו-1.8%, בהתאמה.

ביום שכזה, גם למניות הביטוח לא היתה הגנה מפני ירידות. מניית מגדל ביטוח אבדה 2.5% ואילו כלל ביטוח ירדה בשיעור מתון יותר של 1.5%. המצב במניות ענף הכימיקלים לא היה שונה בהרבה. כי"ל ירדה ב-0.6% ומכתשים אגן השילה כ-1.7%.

מרבית המניות הדואליות רשמו היום ירידות לאחר שפתחו את היום עם פערי ארביטראז' שליליים. נייס הדרימה ב-3%, פורמולה ירדה ב-1.7% וכמוה ירדה גם ריטליקס . אלביט מערכות נסוגה ב-0.8%. מניית מג'יק ירדה בשיעור חד של כ-6.8%.

בצד העולות של הבורסה הופיעו היום מספר מועט של מניות, מלבד מניית בנק המזרחי. מניית שופרסל עלתה בכ-0.5%, דלתא הוסיפה לעצמה 1.1% ומניית אסם טיפסה ב-0.35% לאחר שתי המלצות חיוביות להן זכתה היום.

האנליסט עוז לוי מבנק הפועלים העלה את המלצת הבנק למניית אסם מ"החזק" ל"קנייה" תוך שהוא מעדכן את מחיר היעד כלפי מעלה ל-33 שקל, כ-17% יותר ממחירה המניה עם פתיחת המסחר. כמו כן, האנליסט אורי הרשקוביץ מלידר דש העניק למניית אסם המלצת "תשואת יתר" עם מחיר יעד של 31.7 שקל.

מניית אגיס ירדה ב-0.8%, לאחר שכבר נסחרה בירידה של 3.7%. אתמול פורסמה ע"י כלכלני דיסקונט שוקי הון הערכה לפיה נסחרת מניית יצרנית התרופות בדיסקאונט של כ-16%. נראה כי בשלב זה המסחר במניה מושפע בעיקר מהחלטת בג"ץ שניתנה אתמול, ולפיה אושר יבוא מקביל של תרופות לארץ, אשר עשוי לפגוע בעתיד במכירות החברה לשוק המקומי.

מניית גרין המשיכה בדרכה דרומה, תוך שהיא יורדת 5.4% ומשלימה בכך ירידה מצטברת של כ-19% בשלושת ימי המסחר האחרונים.

ובימים שכאלה, בהם נרשמים מחזורי מסחר נמוכים, בלטו לטובה דווקא שתי איגרות החוב להמרה. איגרות החוב של גב ים רכזה מחזור גבוה של 2.2 מיליון שקל, ואילו איגרות החוב של נצבא רכזו אף הן מחזור גבוה יחסית - 3.5 מיליון שקל. שתי איגרות החוב סיימו את המסחר ללא שינוי בשערן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully