וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"בלוק" של כ-1% ממניות בנק אגוד ב-7 מיליון שקל החליף ידיים בבורסה

ליאור כגן

20.6.2001 / 17:09

הערכות: הרוכש הוא שלמה אליהו. כך נודע ל-TheMarker.com; לאחרונה הגדיל אליהו, מבעלי השליטה בבנק, את החזקותיו באמצעות אליהו חברה לביטוח

היום בשעה 15:23, בוצעה עסקה במסגרת המסחר בבורסה, בה החליפו ידיים 0.93% ממניות בנק אגוד . העסקה בוצעה במחיר הבסיס של המניה, 15.48 שקלים, והיקף העסקה הוא 7.1 מיליון שקל. לפי הערכות, איש העסקים שלמה אליהו, מבעלי השליטה בבנק, הוא הרוכש.

בתקופה האחרונה הגדיל אליהו את אחזקותיו בבנק, כאשר הרכישות התבצעו באמצעות אליהו חברה לביטוח. חברה זו מחזיקה כ-1.8% מהון מניות הבנק. אליהו עצמו שותף בגרעין השליטה בבנק (23%) ביחד עם משפחת לנדאו (23%), ויורשי דוד לובינסקי (23%).

עם זאת, הרכישה אינה מהווה יריית פתיחה למלחמה על השליטה בבנק, משום שגרעין השליטה בבנק מחויב לקבל החלטות במשותף, ולכן אליהו לא יכול להצמיד את המניות שרכש באמצעות חברת הביטוח הפרטית למניות שהוא מחזיק באופן ישיר.

לאחר הרכישה האחרונה של מניות הבנק בחודש אפריל, אמרו מקורות המקורבים לקבוצת אליהו כי הרכישה מבוצעת לאור המחירים הזולים בהם נסחרות היום מניות בנק אגוד. לדבריהם, ההשקעה מהווה הבעת אמון בבנק והיא מבוצעת לטווח ארוך.

לאחרונה גם פורסם כי משפחת לנדאו מחדשת את המאמצים לרכישת החזקות אליהו בבנק, לאחר שבשנה החולפת ניסתה לרכוש את החזקותיו של אליהו, אולם לא הצליחה להשלים את העסקה.

בנק אגוד, המנוהל על ידי בני אושמן, סיים את הרבעון הראשון של השנה עם ירידה של 30% ברווח ל-16 מיליון שקל, לעומת 23 מיליון שקל ברבעון המקביל. תשואת הרווח הנקי על ההון העצמי של הבנק ברבעון הראשון של השנה ירדה לרמה של 6.1% בחישוב שנתי, לעומת תשואה גבוהה של 10.6% ברבעון המקביל, ותשואה של 7% בכל שנת 2000.

הבנק חתם באפריל על הסכם עם קבוצת כרמל השקעות, לפיו ירכוש הבנק את מלוא מניות בנק כרמל למשכנתאות, תמורת 131 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully