וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צ'יזמריו יוזם כינוס דחוף באיגוד לפרסום להפקת לקחים מתחרות "קקטוס הזהב"

נורית שר

20.6.2001 / 16:16

צ'יזמריו מייצג, לטענתו, למעלה מ-12 משרדי פרסום קטנים ובינוניים; "אנו מהווים 80% מהחברים באיגוד ולא סביר שבאירוע המרכזי של השנה נהיה זניחים"

אילן צ'יזמריו, מבעלי משרד הפרסום צ'יזמריו צימט רוננה, פנה ליו"ר האיגוד הישראלי לפרסום בבקשה לכנס בדחיפות את האסיפה הכללית על מנת "להפיק לקחים" מתחרות קקטוס הזהב שהתקיימה בשבוע שעבר.

צ'יזמריו טוען כי מאחורי פנייתו עומדים לפחות 12 משרדי פרסום קטנים ובינוניים, וכי המספר יגדל עד לכינוס האסיפה. בין המשרדים השותפים למהלך נמצאים גליקמן נטלר מייזלר, בר להבי, ערמוני בייטס, דובצקי זקס ששון, אלרון עופר & הרץ, אשכנזי זלצמן, אילן סימון ואחרים.

טענתו המרכזית היא כי התשלומים הנדרשים עבור הגדשת עבודות לתחרות אינם הוגנים, וכי משרדי הפרסום הקטנים והבינוניים לא יכולים או לא מעוניינים לשאת במעמסה זו. עלויות הגשת עבודות לתחרות נעות בין 500 שקל ל-1,000 שקל.

"אנו לא מסוגלים לעמוד בהוצאות כמו שמשרד כמו קשר בראל היה מסוגל השנה להוציא 300 אלף שקל על העבודות שהגיש", אמר צ'יזמריו, והוסיף: "המשרדים הקטנים והבינוניים מהווים 80% מהחברים באיגוד, ולא ייתכן שדווקא באירוע המרכזי החשוב שלו נהיה זניחים ולא יתחשבו בנו".

בדיון מקווה צי'זמריו להגיע למספר הבנות ולמצוא פתרונות שיסעו למשרדים הקטנים להתמודד בצורה הוגנת יותר בתחרויות הבאות. "יש מספר דרכים לפתור את הבעיה, כמו למשל הגבלת כמות העבודות שכל משרד יוכל להגיש, או למשל תשלום יחסי להגשת עבודה לפי גודל המשרד, בדומה ליחסיות בתשלום דמי החבר בארגון".

צ'יזמריו טוען כי היוזמה מצידו לא באה על רקע מרמור אישי: "בתום התחרות היה מרמור רב בקרב רבים ממשרדי הפרסום. לנו אין עקרונית על מה להתמרמר כי מתוך 4 עבודות שהגשנו לתחרות, זכינו במדליית זהב על מודעת עיתונות ויחסית לגודלנו זה הישג יפה".

אבנר בראל, יו"ר האיגוד הישראלי לפרסום, מסר בתגובה: "אחרי כל תחרות, בכל שנה, יש פניות ורצון להפיק לקחים, ואנו עושים זאת ממילא. באמת קיימת בעיה של כמות העבודות המוגשות לתחרות, שלא מאפשרת למשרדים הקטנים לבלוט. אבל בדיוק בשל כך, הוספנו השנה את קטגוריית קמפיין השנה, בו יכול היה לזכות גם משרד קטן עם קמפיין מבריק".

בראל הוסיף כי להערכתו המחירים שנגבים עבור הגשת עבודות לתחרות הם מחירים סבירים, אך הוסיף כי הוועדה תדון לגופו של עניין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully