וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה: ירידות בכל מניות המעו"ף למעט שופרסל ואסם

אלי דניאל

20.6.2001 / 15:47

מאבד כ-1.8% ; מניות קבוצת אי.די.בי מאבדות כ-4%; מגמה שלילית גם בקרב המניות הדואליות; גרין ממשיכה להידרדר - יורדת ב-5.8%; מחזורים גבוהים באג"ח להמרה של גב ים ונצבא.

יום המסחר בבורסה התל אביבית נפתח הבוקר בירידות של כ-1.1%, ירידות שהתחזקו תוך זמן קצר והגיעו בשיאן ללמעלה מ-2.1%. בשעה זו נחלשו מעט הירידות ומדד המעו"ף מאבד 1.77% לרמה של 409.50 נקודות, מדד ת"א 100 יורד ב-1.46% אל מתחת ל-400 נקודות והוא נמצא ברמה של 399.91 נקודות. מדד התל-טק יורד בשיעור מתון יותר של 1.30% לרמה של 261.37 נקודות. מחזורי המסחר מסתכמים כעת בכ-133 מיליון שקל בלבד.

מניות הבנקים הגדולים מרכזות בשעה זו את מירב העניין תוך שהן נסחרות במגמה שלילית. מניית לאומי, המרכזת את המחזור הגבוה בבורסה - 14.8 מיליון שקל, יורדת בכ-1.1% ומניית הפועלים נסחרת בירידה של 0.8%. כמו כן, מניית בנק המזרחי משילה כ-1.1% ומניית דיסקונט מאבדת כ-1.9%.

ירידות שערים חדות למדי רושמות גם מניות קבוצת אי.די.בי. מניית אי.די.בי אחזקות משילה כ-3.9%, אי.די.בי פיתוח מאבדת אף היא כ-3.9% ודסק"ש נעה דרומה בכ-3%.

מניות כלל תעשיות וכלל אלקטרוניקה יורדות בשיעור של 3.9% ו-2.3%, בהתאמה. במהלך המסחר היום צפויות מניות שתי החברות לרכז עניין על רקע קיומן היום של אסיפות בעלי המניות, בהן צפוי להינתן אישור בעלי המניות לביצוע המיזוג בין השתיים.

מניית טבע (ציטוט/חדשות) מרכזת מחזור גבוה של 13.5 מיליון שקל תוך שהיא מאבדת כעת כ-2.1%.

ירידות שערים הן גם מנת חלקן של כור ובזק, שמאבדות 1% ו-1.6%, בהתאמה. ביום שכזה, גם למניות הביטוח אין הגנה מפני ירידות. מניית מגדל ביטוח מאבדת 3% ואילו כלל ביטוח יורדת בשיעור מתון יותר של 1.5%. המצב במניות ענף הכימיקלים אינו שונה בהרבה. כי"ל יורדת ב-0.1% ומכתשים אגן משילה כ-1.7%.

שופרסל, דלתא ואסם - בצד הירוק של הבורסה

המניות הדואליות פתחו את הבוקר בירידות שערים בעקבות פערי ארביטראז' שליליים. נייס מדרימה ב-3% ופורמולה יורדת ב-1.1%. מניית ריטליקס משילה כעת 1.4% ואלביט מערכות נסוגה ב-1.75%. מניית מג'יק מאבדת כ-5.8% לאחר שכבר נסחרה בירידה של למעלה מ-8%.

הצד הירוק של הבורסה כולל מספר מועט של מניות הנסחרות בעליות, ובהן שופרסל שעולה ב-1.4%, דלתא שמוסיפה לעצמה 2.5% ומניית אסם שעולה בשיעור מתון של 0.1% לאחר שתי המלצות חיוביות להן זכתה היום.

האנליסט עוז לוי מבנק הפועלים העלה את המלצת הבנק למניית אסם מ"החזק" ל"קנייה" תוך שהוא מעדכן את מחיר היעד כלפי מעלה ל-33 שקל, כ-17% יותר ממחירה המניה עם פתיחת המסחר. כמו כן, האנליסט אורי הרשקוביץ מלידר דש העניק למניית אסם המלצת "תשואת יתר" עם מחיר יעד של 31.7 שקל.

מניית אגיס יורדת כעת ב-1.5%, לאחר שכבר נסחרה בירידה של 3.7%. אתמול פורסמה ע"י כלכלני דיסקונט שוקי הון הערכה לפיה נסחרת מניית יצרנית התרופות בדיסקאונט של כ-16%. נראה, כי בשלב זה המסחר במניה מושפע בעיקר מהחלטת בג"ץ שניתנה אתמול, ולפיה אושר יבוא מקביל של תרופות לארץ, אשר עשוי לפגוע בעתיד במכירות החברה לשוק המקומי.

מניית גרין ממשיכה בדרכה דרומה, תוך שהיא יורדת 5.8% ומשלימה בכך ירידה מצטברת של כ-19% בשלושת ימי המסחר האחרונים.

בימים שכאלה, בהם רושמות מניות רבות ירידות שערים, מי יותר ומי פחות, כדאי לשים לב לאיגרות החוב להמרה. אגרות החוב של גב ים מרכזות מחזור גבוה של 2.1 מיליון שקל, ואילו איגרות החוב של נצבא מרכזות אף הן מחזור גבוה יחסית - 1.7 מיליון שקל. שתי איגרות החוב נסחרות כעת ללא שינוי בשערן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully