וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכה את החיידק

מוטי גל

19.6.2001 / 23:09

מבצע נסיוני בבית החולים "ביקור חולים" ינסה לצמצם את העליה הדרמטית של עמידות חיידקים לאנטיביוטיקה; במהלך המבצע יוטמעו כללי ופיקוח נרחב ויעיל יותר על מתן תכשירים אנטיביוטיים

במחקר שנערך במהלך העשור האחרון בבית החולים "ביקור חולים" בירושלים, נמצא כי חלה עליה זוחלת של כ-30 אחוזים בעמידות חיידקים שונים לתכשירי אנטיביוטיקה רבים. ממצאים מדאיגים אלו, שנצפו גם בבתי חולים רבים אחרים בארץ ובעולם, הובילו את חוקרי "ביקור חולים" לתכנון מבצע "הכה את החיידק", מבצע שינסה לצמצם את העליה ההדרגתית שחלה בעמידות חיידקים לאנטיביוטיקה.

החוקרים, ד"ר מרים אלמגור מנהלת אגף המעבדות וד"ר אפרים הלפרין מנהל היחידה למחלות זיהומיות, סבורים כי בעזרת שימוש מושכל יותר באנטיביוטיקות ניתן יהיה לצמצם במידה מסויימת את העליה שחלה בעמידות של החיידקים לתרופות הללו.

במסגרת המבצע יחולקו הנחיות מקצועיות לצוות הרפואי והפרא-רפואי בנוגע לדרכי אבחנה וטיפול נכון בחולים הנחשדים כסובלים ממחלות זיהומיות ויוחמר הפיקוח על מתן תכשירים אנטיביוטיים בעלי הטווח הרחב. הנהלת "ביקור חולים" והחוקרים מצפים כי במהלך המבצע הנוכחי יוטמעו כללי הגיינה קפדניים ביותר ופיקוח נרחב ויעיל יותר על מתן תכשירים אנטיביוטיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully