וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עבודות שירות לרופא שהורשע במעשה מגונה במהלך "טיפולי הרזיה"

ורד כהן-ברזילי

19.6.2001 / 20:09

הרופא שיכנע צעירה לעבור טיפולים להורדת משקל, וביצע בה מעשים מגונים; השופט: עדותה מבהירה את מידת הזעזוע שעברה; העונש: שלושה חודשי עבודות שירות ופיצויים בגובה 8,000 שקלים

בית משפט השלום בתל אביב גזר היום שלושה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, על רופא שהורשע במעשה מגונה ומעשה מגונה במרמה, במטופלת.

הנאשם, יהודה חן, ניהל מרפאה פרטית בה הציע טיפולי הרזיה. באחד הימים פנתה אליו צעירה שביקשה למכור לו מכשיר אופטי לקריאת כרטיסי אשראי. הרופא שוחח עמה ושכנע אותה כי עליה לעבור טיפול לצורכי הרזיה. בשלב זה הוא ביצע בה את המעשים המגונים בגינם הורשע בבית המשפט.

בדיון בגזר הדין שהתקיים היום בבית המשפט, טען פרקליטו של הנאשם, עו"ד אלי כהן, כי מדובר "בכישלון רגעי". הוא ציין כי הנאשם עבר באחרונה ניתוח להסרת גידול בגבו וכי מדובר ברופא שפעל במשך שנים רבות במשטרה ובמג"ב.

השופט מרדכי פלד, כתב בגזר הדין, כי "אין להקל ראש בחומרת מעשיו של הנאשם שהפר את האמון שנתנה בו המתלוננת, תוך ניצול מעמדו וסמכותו כרופא פגע בה, כאשר היה בעדותה של המתלוננת כדי להבהיר את עומק עלבונה, מידת הזעזוע והיקף הפגיעה הרגשית".

פלד הוסיף כי "בנסיבות מעין אלו יוטל עונש שיש בו כדי לבטא את מידת החומרה המצויה בהתנהגות הנאשם". השופט ציין כי מסכת האירועים הללו מצביעה על כך שהרופא תיכנן את הדברים, והוביל את המטופלת למצב שבו היה יכול "לבצע בה את אותם המעשים המגונים, תוך הסוואתם כטיפול רפואי מקובל ושגרתי". השופט גזר על הנאשם 12 חודשי מאסר מתוכם שלושה בפועל, שיבוצעו בדרך של עבודות שירות. כמו כן נגזר על הנאשם לשלם למתלוננת 8,000 שקלים כפיצוי על סבלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully