וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ערעור על קולת עונשו של צעיר שאנס את אשתו בת ה-13

ורד כהן-ברזילי

19.6.2001 / 19:47

בית המשפט גזר עליו שש שנות מאסר בפועל; הצעיר חטף את אשתו, כלא אותה וביצע בה מעשי סדום; הפרקליטות: גזר הדין אינו מהווה מסר תואם לו ולעברייני מין אחרים

הפרקליטות ערערה היום לבית המשפט העליון על קולת עונשו של צעיר בן 20 שהורשע בשורה של עבירות מין שביצע ברעייתו בעת שהייתה קטינה. על הצעיר נגזרו 6 שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי.

בכתב הערעור נכתב כי בית המשפט טעה בהטילו על הנאשם עונש מאסר קל יחסית למסכת העבירות הארוכה בה הורשע. "העונש שהוטל אינו משקף נכונה את ההתייחסות המתבקשת לעבירות מין משפילות, כואבות, חוזרות ונשנות המבוצעות במהלך תקופה ארוכה כלפי קטינה רכה בשנים. מדובר בסדרת אירועים חמורה קשה ומתמשכת בנערה צעירה אשר ספק אם תוכל אי פעם להתאושש", נכתב בערעור.

על פי כתב האישום, הנאשם, כיום בן 20, הכיר את הצעירה לפני שבע שנים. בין השניים, התפתחו יחסי חברות. לפי עדות המתלוננת בעל אותה הנאשם עוד בטרם מלאו לה 13 שנים, וזאת בניגוד לרצונה ולאחר שהיכה אותה. המתלוננת סיפרה כי ככל הנראה הרתה בעקבות מקרה זה ולכן אולצה להינשא לצעיר, והיא בת 13 בלבד. הצעירה אותרה על ידי גורמי הרווחה כנערה בסיכון והושמה אצל משפחה אומנת בבאר שבע, משם ברחה. הנאשם, שסייע לה להימלט מהמקום, הסיע אותה ביום הבריחה לאופקים ושם כלא אותה בדירה. כעבור זמן הוא העביר אותה לדירה בתל אביב אולם גם שם נהג לכלוא את הצעירה ולא לאפשר לה לצאת. "המתלוננת חיה בפחד מתמיד מהמשיב ששלט בה ביד רמה ובאלימות קשה. על המתלוננת היה למלא אחר כל רצונותיו של המשיב, שכן אם לא עשתה כן גודפה, נענשה והוכתה", דברי הפרקליטות.

בסוף שנת 1999, נאנסה המתלוננת בנסיבות מחמירות על ידי הצעיר שביצע בה מעשי סדום. "מעשים אלו היו חוזרים ונשנים משך כל אותו הזמן", נכתב בערעור. הצעיר דרש מהמתלוננת להתמסר לו ככל שחפץ ומבלי לשאול אותה אם זהו רצונה. "קיום מגע שלא כדרך הטבע הסב למתלוננת סבל גופני רב, אך בסופו של דבר היה המשיב מבצע בה את מעשי הסדום שכן המתלוננת חיה בצל אימה שהטיל עליה". במהלך התקופה ניסתה המתלוננת לברוח מאימת הצעיר אולם הוא השיג אותה והשיב אותה אליו. "גזר הדין שהוטל על הנאשם אינו מהווה מסר תואם לא לצעיר ולא לעברייני מין אחרים", סוכם בכתב הערעור של הפרקליטות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully