וואלה!
וואלה!
וואלה!

הצעת חוק של צבי הנדל: אש"ף יוגדר כארגון טרור

לירון מרוז

19.6.2001 / 19:18

כיום מחזיקה הממשלה בזכות לקבוע מיהו ארגון טרור; הממשלה מתנגדת לחוק, אך הנדל מתעקש להעלותו; חברי חזית ארץ ישראל מחתימים ח"כים על מכתב הדורש משרון את פרוק הרשות הפלסטינית

בסיעת האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו אומנם החליטה שלא לפרוש מהממשלה, אולם ראשיה לא נמנעים מלהביך את הקואליציה ובעיקר את ראש הממשלה, אריאל שרון. מחר אמורה לעלות בקריאה טרומית הצעת חוק של ח"כ צבי הנדל שתחייב להוסיף את שמם של ארגוני טרור, וביניהם אש"ף, לפקודת מניעת הטרור. כיום קובעת הממשלה מיהו ארגון טרור, על פי ההצעה שמם של ארגוני הטרור יופיע בחוק ללא שהממשלה יכולה להשפיע על כך.

בישיבת ועדת השרים לענייני חקיקה הוחלט אתמול להתנגד להצעת החוק, אולם הנדל אמר לוואלה! חדשות כי למרות זאת הוא מתעקש להעלותה במליאה. לדבריו, הוא לומד מראש הממשלה עצמו, שבזמן שהיה בקואליציה נלחם בתוכה למען נושאים שחשובים לו. בנוגע להפרת המשמעת הקואליציונית אמר הנדל כי "גם ראש הממשלה ושר החוץ לא מקיימים את קווי היסוד של הממשלה בזמן שהם מקפיאים התנחלויות".

במקביל לכך יזמו חברי חזית ארץ ישראל "מכתב גלוי לראש הממשלה" בו הם דורשים ממנו לנקוט בפעילות מיידית למיגור הרשות הפלסטינית. בין השאר נתבע ראש הממשלה להודיע כי ישראל אינה מחויבת לקיים את הסכמי וואי ואוסלו, לפרק את הרשות הפלסטינית ולהשיב את השליטה לישראל במקומות החיוניים מבחינה ביטחונית ללא הגבלה מדינית. "אם לא תמלא את האחריות המוטלת עליה תאבד (הממשלה) את זכות קיומה", נכתב.

מלבד כל חברי הכנסת של האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו והמפד"ל חתומים על המכתב חברים נוספים בקואליציה, סגני השרים מאיר פרוש (יהדו התורה) ויולי אדלשטיין (ישראל בעלייה) והח"כים דוד טל (ש"ס) וגנדי ריגר (ישראל בעלייה). מהליכוד חתום על המכתב רק חבר הכנסת יובל שטייניץ, שמרבה לאחרונה לתקוף את ראש הממשלה ומדיניותו. תושבת היישוב היהודי בחברון, אורית סטרוק, היא שמחתימה את הח"כים על המכתב.

אתמול החליטה סיעת האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו שלא לפרוש בשלב זה מהקואליציה. עם זאת הוחלט בסיעה להמשיך לפעול בעניינים מדיניים, ביטחוניים וחברתיים בהתאם להשקפותיה תוך התחשבות מועטה במשמעת הקואליציונית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully