וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליהמן ברדרס היכה את התחזיות עם צמיחה של 14%

דפנה מאור

19.6.2001 / 15:47

רווחי גולדמן סאקס נפלו ב-24%; ליהמן הצליח לצמוח בזכות הנפקות אג"ח ומסחר בני"ע; גולדמן עמד בתחזיות בזכות אותם סעיפים

בתי ההשקעות המובילים בוול סטריט הצליחו להחזיק ראש מעל המים בזכות מסחר באג"ח, מט"ח וסחורות, כך עולה מהדו"חות הרבעוניים של גולדמן סאקס (סימול GS) וליהמן ברדרס (סימול LEH). ליהמן היכה את התחזיות ורשם צמיחה של 14% ברווחים, ולעומתו נרשמה ירידה של 23.5% ברווחי גולדמן סאקס, שעמד בתחזיות.

ליהמן ברדרס (סימול LEH) דיווח על עלייה של 14% ברווחי הרבעון השני של שנת הכספים, ועלה על תחזיות וול סטריט לרבעון, בזכות הנפקות אג"ח ומסחר בניירות ערך. בנק ההשקעות רשם רווח נקי של 430 מיליון דולר, או 1.38 דולרים למניה, ברבעון שהסתיים ב-31 במאי. אנליסטים צפו רווח של 1.14 דולרים למניה.

הצלחתו של הבנק לצמוח בתקופת ההאטה באה לאחר שליהמן רשם נפילה של 29% ברווחי הרבעון הקודם. בנקי ההשקעות סבלו מההאטה בשווקים, שכן הכנסותיהם מעמלות על תיווך במסחר נפלו לאחר שהמשקיעים נטשו את השווקים, ולאחר שפעילות ההנפקות נפסקה כמעט כליל. אולם בזכות פעילויות בשווקים אחרים, המשמשים למשקיעים אלטרנטיווה בתקופות של ירידה בערך המניות, משך ליהמן ברדרס לעלייה ברווחים הפעם.

גולדמן סאקס ציין כמעט אותם סעיפים כגורם החיובי בתוצאותיו. אולם בנק ההשקעות היוקרתי סבל מירידה של 23.5% ברווחיו ל-577 מיליון דולר, או 1.06 דולרים למניה ברבעון. היה זה הרבעון השלישי ברציפות של ירידה ברווחי גולדמן. תחזיות האנליסטים צפו רווח של 1.06 דולרים למניה.

התוצאות החלשות מעידות שאפילו גולדמן, הנחשב לבנק השקעות מגוון, העוסק בתחומים רבים של השקעות ומייעץ לחברות רבות, חשוף לחולשת השוק. הירידה בתחום המניות היתה 32%. בתחום המסחר וההשקעות נרשמה עלייה של 20%. בתחום בנקאות ההשקעות - חיתום וייעוץ לעסקות - צנחו רווחי הבנק ב-51% - התרומה העיקרית לנפילה ברווח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully