וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ראש אמ"ן: החיזבאללה מתכוון לחטוף אזרחים וחיילים בחו"ל

לירון מרוז

19.6.2001 / 17:15

האלוף מלכא בוועדת חוץ וביטחון: בפיגועים האחרונים יש טביעות אצבע של התנזים; הפלת ערפאת תגרום לישראל יותר נזק מתועלת; "ערפאת התאכזב מכך שהציבור הישראלי לא נשבר מהפיגועים"

ראש אמ"ן, האלוף עמוס מלכא, אמר היום כי ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אינו מתכוון בהכרח לקבל ולקיים את מסמך הפסקת האש של טנט כפי שישראל וארה"ב מבינות אותו.

בדיון בפני ועדת חוץ וביטחון אמר האלוף כי ניתן לאבחן שלושה דפוסי פעולה ברשות: זמניות - בשטח מבינים שהמהלך הנוכחי זמני ולאחר שיסתיימו האילוצים ניתן יהיה לחזור לפעילות מלאה; חלקיות - ערפאת מעוניין לעצור פיגועים בשטח איי ובישראל ומצד שני נותן לאנשיו להבין שאלימות משטח בי וסי לגיטימית; סלקטיביות - מדיניות הרשות היא לא לעשות פעילות עמוקה למניעת פיגועים, אך כן להעביר מסרים שבשלב זה אלימות פלסטינית תגרום לנזק.

מלכא חזר על כך שלערפאת שליטה בשטח בארגוני הביטחון הפעילים. לדבריו, בפיגועים האחרונים ניתן לראות בפרוש טביעות אצבעות של התנזים. ערפאת, אמר מלכא, עושה היום בשטח התאמות טקטיות, אך אינו משנה את האסטרטגיה. בשלב הזה הוא אינו מעוניין בפיגועים בתוך ישראל, אך מצד שני אינו עושה דבר למנוע אותם. הנהגות החוץ של ארגונים כמו הג'יהאד והחמאס לוחצות על אנשיהם בארץ לבצע פיגועים.

האלוף ציין כי ערפאת התאכזב לאחר שנוכח לדעת שלמרות האש הנמשכת, החברה בישראל לא נשברה והמתנחלים לא נסחפים לאלימות יתר. לדברי מלכא, ערפאת ציפה שייווצרו בישראל ארגונים כדוגמת ארבע אמהות, אך נוכח לדעת שכושר העמידה של אזרחי ישראל חזק ויציב. עם זאת, אמר האלוף, מעריך יו"ר הרשות שלאורך זמן יווצר בקע.

בהקשר לקריאות להפלת את ערפאת ומשטרו ציין האלוף כי היעלמותו של יו"ר הרשות מהזירה תביא בטווח הקצר ליותר נזק מאשר תועלת. ראש אמ"ן התייחס גם לפעילות החיזבאללה ואמר כי בכוונת הארגון לפתוח ערוצים נוספים, מלבד לבנון, לפעילותו. כבר היום, לדבריו, ניתן להבחין במאמצים להעמקת פעילות הארגון בשטחים בכדי לבצע פיגועים. מלכא הוסיף כי החיזבאללה ינסה לבצע פיגועים "לגיטימיים" שסוריה תאשר הכוללים חטיפת אזרחים וחיילים, שאינה מוגבלת לגזרה מסוימת ויכולה להתבצע אפילו בחו"ל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully