וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"תשתית כדורסל הנשים בקריסה"

מאת אריה ליבנת

18.6.2001 / 21:07

הוועדה לקידום מעמד האשה בכנסת מחתה על כך שכדורסל הנשים בארץ מקופח בשל מאבקי יוקרה בין התאחדות בתיה"ס לאיגוד, שאמר בתגובה: "אנו עושים הכל כדי לקדם כדורסל נשים"

הוועדה לקידום מעמד האשה בכנסת קיימה דיון תחת הכותרת 'קריסת תשתית כדורסל הנשים בארץ'. כמה חברות בוועדה טענו כי מאבקי יוקרה בין התאחדות בתי הספר לאיגוד הכדורסל גורמים לקריסת כדורסל הילדות בבתי הספר. בישיבה נכחו נציגים מטעם האיגוד וההתאחדות.

בוועדה ביקרו את החלטת משרד החינוך להפסיק את תקצוב כדורסל ילדות בכיתות ז'-ח'. הוועדה החליטה לפנות לשר המדע, התרבות והספורט, מתן וילנאי, ולבקש ממנו להחזיר את התקצוב וכן לקבוע מנגנון של שיתוף פעולה בין איגוד הכדורסל להתאחדות בתי הספר, כדי לקדם כדורסל ילדות במרכזי מצוינות או במסגרת ליגה.

ח"כ נחמה רונן קבלה על כך ששר המת"ס הגדיל את תקציב איגוד הכדורסל מבלי להתנות מדיניות שיוויונית לקידום כדורסל הנשים. עוד הוסיפה רונן: "לא יעלה על הדעת שיו"ר ועדת כדורסל נשים יהיה גבר ולא אשה. לא יעלה על הדעת שבנשיאות האיגוד המונה 18 חברים לא תהיה אפילו אשה אחת".

מאיגוד הכדורסל נמסר בתגובה: "האיגוד הגיע בשנה שעברה לסיכום עם התאחדות בתי הספר על שיתוף פעולה, שהיה לשביעות רצון שני הצדדים. התקיימו שתי הליגות במקביל, גם הליגה לבתי ספר במתכונת שמתקיימות הליגות לבנים. לא ברור מה הקשר בין תקציב איגוד הכדורסל לתקצוב ילדות בנות 13-14. האיגוד עושה הכל כדי לקדם כדורסל נשים".

חבר הנהלת התאחדות בתי הספר, אברהם זוסמן: "אין שום מאבק יוקרתי. התאחדות בתי הספר מטפלת בענף ספורט רק בהסכמה של האיגוד המדובר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully