וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדת הכספים אישרה את הפחתת שיעור התמלוגים ע"י בעלי זכיון בשוק התקשורת

שרות וואלה! עסקים

18.6.2001 / 18:13

תשלום התמלוגים יפחת בהדרגה עד שנת 2004 ויגיע ל - 3.5%. הצורך בהפחתת שיעור התמלוגים התעורר בין היתר בשל חוסר האחידות במשטר התמלוגים והתפתחותם של שירותים חדשים.


ועדת הכספים, אישרה היום את בקשת שרי התקשורת והאוצר לאשר תקנות בחוק הבזק המהוות רפורמה בהסדרים הקיימים של תשלום תמלוגים, על ידי בעלי רשיון בשוק התקשורת.

השינויים המוצעים, מבוססים על הרחבת בסיס ההכנסות החייבות לעניין תשלום התמלוגים, תוך הפחתה הדרגתית של שיעור התמלוגים, עד ליצירת שיעור אחיד לכלל המפעילים.
על פי המצב שקיים היום חברות התקשורת הבין לאומיות משלמות תמלוגים בהיקף של 5%מרווחיהם. ועדת הכספים החליטה היום שבשנת 2002 הם ישלמו רק 4% וב- 2004 3.5%.
החברות הסלולריות משלמות כיום תמלוגים בסך 8% מהרווחים. על פי ההחלטה, בשנת 2002 הם ישלמו 4.5% וב- 2004 3.5%.

הצורך בביצוע הרפורמה המוצעת, התעורר בין היתר בשל חוסר אחידות במשטר התמלוגים, התפתחות שירותים חדשים ועוד. מדיניות התמלוגים שגובשה, כפי שבאה לידי ביטוי בתקנות שועדת הכספים אישרה היום, נועדה לטפל בסוגיות הללו, תוך התחשבות בעקרון של שמירת היקף הכנסות המדינה מתשלומי תמלוגים בתחום התקשורת לאור הצמיחה הצפויה בענף.

שר התקשורת ראובן ריבלין אמר בסיום הישיבה כי הוא רואה בהורדת התמלוגים חשיבות ליצירת תנאים לתחרות הוגנת בשוק התקשורת ולפנות מקורות להשקעות בתשתיות התקשורת. " אני תקוה כי הורדת התמלוגים ההדרגתית תביא להורדת נטל המיסוי על הענף, ותביא לכך שהצרכן והמשק בישראל יצאו נשכרים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully