וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צור שמיר מימשה כ-6.2 מיליון אופציות של אדגר השקעות

אלי דניאל

18.6.2001 / 13:16

מימוש האופציות - בהיקף כספי של כ-15.6 מיליון שקל; המימוש נעשה בשבוע שעבר מתוך כוונה למנוע את דילולן של החזקות החברה באדגר השקעות

פעילות רבה מתבצעת בימים האחרונים בניירות הערך של חברת אדגר השקעות ופיתוח , הנמצאת בשליטתה של צור שמיר אחזקות . וכל זאת למה?

ביום ה-31 ליולי 2001 יפקעו כתבי האופציה של אדגר (סדרה 5) אשר הונפקו בחודש יולי 1997. עד לא מזמן, היו אופציות אלה מחוץ לכסף, שכן מחיר המימוש שלהן עומד על 2.5 שקלים (צמוד למדד המחירים לצרכן), בעוד האופציה נסחרה סביב רמה של 10 אגורות ומניית אדגר נסחרה סביב רמה של 2.3 שקלים, משמע, מחיר המימוש כשלעצמו היה גבוה משוויה של מניית אדגר.

אבל, מאז ראשית חודש יוני רשמה מניית אדגר עלייה של כ-10% למחיר של 2.75 שקלים ואילו האופציה מסדרה 5 ירדה בכ-40% למחיר של 5 אגורות. שינויים אלה מהווים את הסיבה לכך שבשבוע שעבר, מימשה צור שמיר למעלה מ-6.2 מיליון כתבי אופציה בהשקעה כוללת של כ-15.6 מיליון שקל. לאחר מימוש האופציות הללו מחזיקה צור בכ-49.1 מיליון מניות אדגר המהוות כ-86.3% מהון המניות שלה.

שלמה בוחבוט, סמנכ"ל הכספים של צור שמיר, מסר ל-TheMarker.com בתגובה לצעד בו נקטה החברה כי "הסיבה העיקרית למימוש האופציות נבעה מרצונה של החברה להימנע מדילול משמעותי של החזקותיה באדגר". באשר לאפשרות כי צור תפרסם בעתיד הצעת רכש למניות אדגר, מסר בוחבוט כי "אנו משתדלים לשמור על שיעור החזקה של כ-87%, תוך מתן תשומת לב לכך שהחזקותינו לא יגיעו ל-90% מה שיחייב אותנו לפרסם הצעת רכש. איננו פוסלים את האפשרות לפרסם בעתיד הצעת רכש, אבל עד היום לא קיבלנו כל החלטה בנדון".

בכל מקרה, בין אם התכוונו בצור שמיר רק להימנע מדילול החזקותיהם ובין אם לאו, לאור העלייה בשיעור של 3.6% אותה רושמת בשעה זו מניית אדגר, תוך ריכוז מחזור של כ-465 אלף שקל, הרי שכתוצאה ממימוש חבילת האופציות רשמה צור רווח, "על הנייר", של למעלה מ-1.5 מיליון שקל.

בינתיים, גם האופציה של אדגר מרכזת כעת עניין רב, יחסית לאופציה, תוך שהיא עולה בכ-3.8% מה שמעיד, קרוב לוודאי, על כך שישנם, עדיין, משקיעים הרואים במחירה הנמוך של האופציה הזדמנות קלה לרשום רווח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully