וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: הדולר יורד ל-4.17 שקלים

ליאור כגן

18.6.2001 / 10:15

בשוק המט"ח מצפים להפחתת ריבית של 0.2%; נשואה זנקס: הדולר ייסחר השבוע בטווח של 4.1550-4.18 שקלים; לקראת סוף השנה תתאושש הכלכלה בארה"ב והשקל יתחזק

השקל מתחזק בפתיחת שבוע המסחר, ושער החליפין יורד לרמה של 4.17 שקלים לדולר. זאת, לאחר שביום שישי האחרון נחלש השקל מול הדולר, ושער החליפין עלה עד לרמה של 4.1780 שקלים. שערו היציג של הדולר נקבע ביום שישי על 4.1760 שקלים, כך שהבוקר נחלש הדולר בכ-0.15%.

שני ימי המסחר האחרונים בסוף השבוע בהם התחזק הדולר הפתיעו סוחרים ומשקיעים, משום שהם ציפו דווקא להתחזקות השקל לאחר חתימת הסכם הפסקת אש עם הפלשתינאים. כבר תקופה ארוכה העריכו הגופים הכלכליים שהסכם זה, שייושם בשטח בפועל, יגרום להתחזקות בשקל.

אולם, אתמול התברר שהתחזקות הדולר ביום שישי התבצעה בעקבות מעורבות של משקיעים זרים. ביום חמישי ושישי, רכש בנק בריטי 100 מיליון דולר עבור קרנות גידור זרות, דבר שגרם לגידול במחזורים, לאחר שהבנקים והמשקיעים המקומיים הצטרפו לרכישת הדולרים.

היום יודיע נגיד בנק ישראל על הפחתה בריבית המוניטרית. בשוק ההון מצפים להפחתה של 0.2%, כך שבמידה והריבית תרד בהתאם לציפיות, לא צפויה תגובה בשוק השקל-דולר. יש לזכור, כי גם בשבוע הבא יודיע קליין על התוכנית המוניטרית, שתכלול ככל הנראה הפחתת ריבית נוספת.

שלמה מעוז, הכלכלן הראשי של נשואה זנקס, מעריך כי שתי הפחתות הריבית של קליין לא יצמצמו באופן ניכר את פער הריביות מול ארה"ב, משום שגם שם צפויה הפחתת ריבית של 0.25%-0.5% בסוף החודש.

מעוז מעריך כי הדולר ימשיך להיסחר ברמה של 4.1550-4.18 שקלים, ויישאר ברמות אלו עד להפחתת הריבית ביום שני הבא. להערכתו, הכלכלה האמריקאית תתאושש לקראת סוף השנה, דבר שיגרום לזרימת הון ארצה, שתמנע פיחות בשקל ואף תביא לייסוף בתחילת 2002.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully