וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המסחר יתנהל בציפייה להורדת ריבית של 0.2%-0.3%

אלי דניאל

18.6.2001 / 8:49

מניית נייס עשויה לרכז עניין על רקע החשש מפרסום אזהרת רווח; יום מסחר ראשון לג'קדה

שבוע המסחר נפתח אתמול במגמה מעורבת במדדי המעו"ף ות"א 100, כאשר תנודות השערים שנרשמו היו מתונות. מחד, השפעה חיובית על שני מדדים אלה היתה הן להתפתחויות במישור המדיני-ביטחוני (החתימה על מסמך טנט והירידה שנרשמה במספר האירועים הביטחוניים) והן לציפיות להודעה שתימסר היום ע"י נגיד בנק ישראל, דוד קליין, באשר לגובה ריבית בנק ישראל.

על פי התחזיות המוקדמות, עתיד הנגיד להכריז היום על הורדת ריבית בשיעור של 0.2% עד 0.3%, כשבשבוע הבא עתידה להיות הורדת ריבית נוספת. מאידך, הירידות החדות שנרשמו בשבוע האחרון במדד הנאסד"ק, קיזזו את האיתותים החיוביים, והשפיעו בעיקר על מדד התל-טק, שרשם אתמול ירידה חדה של למעלה מ-2%.

דוד לוי, מנהל מחלקת ההשקעות בתמיר פישמן, מוסר כי ביום המסחר הנוכחי עשויה להירשם פתיחה חיובית ועלייה מתונה, אולם, בהמשך היום יופנו המבטים מערבה אל עבר שווקי חו"ל ובורסת הנאסד"ק.

לוי מציין את שבוע המסחר הסוער שעבר על בורסת הנאסד"ק במהלכו היא השילה למעלה מ-8%, כאשר למשקיעים מסתבר כי מצב החברות והמשק בארה"ב בעייתי יותר מכפי שנחזה תחילה.

מניית נייס עשויה לרכז היום עניין מיוחד, כל זאת על רקע הירידה החדה של למעלה מ-8% אותה רשמה אתמול. מספר פעילים בשוק ההון העריכו אתמול כי על פי התנהגות המניה נראה כי תוצאות החברה ברבעון השני יהיו חלשות, ויש אף חשש שהחברה עלולה לפרסם בקרוב אזהרת רווח, בדומה לאזהרות שפורסמו בשני הרבעונים האחרונים. עם זאת, מהנהלת החברה נמסר אתמול ל-TheMarker.com כי לחברה אין שום דבר חריג לדווח עליו, ועסקיה מתנהלים בהתאם לתוכניות.

מסחר ער צפוי גם במניית בנק לאומי וזאת על רקע הפרסומים הבוקר ב"ידיעות אחרונות", לפיהם מסר החשב הכללי במשרד האוצר כי אם לא תחול התקדמות במכירת הבנק לגופים זרים, עשויה נכסים מ.י. למכור את מניות הבנק למשקיעים ישראליים במהלך המסחר בבורסה.

כמו כן, היום יהיה יום המסחר הראשון במניית ג'קדה , אשר נרשמה למסחר בבורסה התל אביבית על פי כללי הרישום הכפול, ומעניין יהיה לעקוב אחר קבלת הפנים לה תזכה המניה מהמשקיעים המקומיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully