וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פשרה בממשלה: פרס יקיים פגישות כרצונו - בתיאום עם שרון

18.6.2001 / 7:24

בארוחת ערב משותפת סיכמו השניים כי אם הפסקת האש תימשך כסדרה יוכל פרס לפגוש את ערפאת בשבוע הבא; שרון ביקש מהשרים שלא לתקוף את פרס: האחדות הלאומית חשובה לי

ראש הממשלה אריאל שרון ושר החוץ שמעון פרס יישבו אמש את המחלוקת שפרצה ביניהם, במהלך ארוחה משותפת שנערכה בבית ראש הממשלה בירושלים. במפגש, שהסתיים לקראת חצות, סיכמו השניים פשרה לפיה יוכל פרס לקיים פגישות מדיניות כרצונו, תוך תיאום עם שרון.

העימות החריף בין השניים, עימות ראשון מסוגו, פרץ בישיבת הממשלה אתמול בצהריים, על רקע סירובו של ראש הממשלה לאפשר לפרס לקיים פגישת פסגה משולשת עם מזכ"ל האו"ם קופי ענאן, ועם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. במהלך הישיבה כינה שרון את הסכם אוסלו "כישלון טוטאלי". בשיאו של העימות הקולני אמר פרס לשרון: "ממשלת אחדות זה שתי דעות, אני לא מוכן לקבל ממך הנחיות".

מיד לאחר הישיבה ניסו השניים ליישר את ההדורים ביניהם בפגישה בארבע עיניים. השניים סיכמו להיפגש שנית בערב. במהלך היום הבהיר פרס בכלי התקשורת כי הוא ושרון מסכימים כי יש ליישם את דו"ח מיטשל באופן הדרגתי, אלא שהם חלוקים סביב השאלה מהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. "אין שום ספק שבממשלה הזו יש שתי השקפות עולם. נעשה מאמץ עליון למצוא דרך משותפת", אמר פרס.

במקביל, כינס שרון כמה משרי הליכוד, ביניהם צחי הנגבי, סילבן שרון ורובי רבלין, וביקש מהם שלא לתקוף את פרס ואת ממשלת האחדות. "האחדות הלאומית חשובה לי, אני מבקש מכם לא לתקוף ולא להחריף את הנושא האישי", אמר שרון לשרים.

ב"ידיעות אחרונות" נכתב כי בפגישת הפיוס שנערכה אמש נכחו גם בנו של ראש הממשלה, עמרי, מנכ"ל לשכת ראש הממשלה, אורי שני, ומנכ"ל משרד החוץ, אבי גיל. הנוכחים דנו במשך חמש שעות בנושאים מדיניים ובעיקר במחלוקת סביב סמכותו של פרס לקיים פגישות מדיניות. בתום הפגישה סיכמו החמישה גם כי אם תימשך הפסקת האש כסדרה, לא מן הנמנע שפרס יוכל להיפגש עם ערפאת בשבוע הבא. עוד סוכם על הקלות נוספות לפלסטינים. ב"מעריב" נכתב כי בתום הפגישה עידכן פרס את מזכיר המדינה האמריקאי, קולין פאוול בתוצאותיה.

מקור בכיר בלשכת ראש הממשלה אמר אתמול כי הוא לא רואה סכנה ממשית לממשלה האחדות. "הזמנים מתוחים, אבל הקשר בין שני האישים טוב מכדי שיהרס בקלות. יש ביניהם שותפות אמיתית", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully