וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ראש מועצת כפר קאסם לשר התחבורה: גם לנו מגיע אוטובוס

הלית לוי

17.6.2001 / 19:47

סאמי עיסא דורש להורות לחברות האוטובוסים לחנוך קו שיגיע ליישוב, הנחשב ל"בירת המשולש"; כתב לשר סנה: "היעדר התחבורה ציבורית בכפר גורמת לתחושת קיפוח קשה"

ראש מועצת כפר קאסם, סאמי עיסא, פנה היום לשר התחבורה, אפרים סנה, בדרישה להורות לחברות האוטובוסים להפעיל קו שיגיע ליישוב. כמו-כן קרא ראש המועצה לשר סנה לפעול להקמתן של תחנות אוטובוסים ותחנה מרכזית בכפר.

במכתבו מחה עיסא על אפלייתה לרעה של אל קאסם – שחרף העובדה שמתגוררים בו כ-17,000 תושבים, לא נחנך קו אוטובוס ליישוב מאז קום המדינה – לעומת קיבוצים ומושבים יהודיים, שאליהם מגיעים, לטענתו, אוטובוסים לפחות פעמיים ביום. עיסא כתב לסנה: "העובדה שעד היום לא מצאה לנכון אף ממשלה בישראל להורות על הפעלת תחבורה ציבורית לכפר קאסם גורמת לתחושת קיפוח קשה בקרב תושבי הכפר ובני המיעוט הערבי בישראל".

ראש מועצת כפר קאסם ציין במכתבו כי לניתוק היישוב מתחבורה ציבורית יש השפעה שלילית על תנופת הפיתוח שהוא עובר, במסגרתה נסללו 70 אחוזים מרחובות באספלט. לדבריו, היעדר קו אוטובוס גורם לכך שהצעירים אינם יכולים ללמוד, להעשיר עצמם או לבלות מחוץ ליישוב. עיסא הוסיף כי הדבר אינו תורם גם לשיפור נתוני האבטלה הקשים בכפר קאסם.

כפר קאסם נחשב ל"בירת המשולש" ובו נמצאים רוב השירותים הציבוריים לתושבי הסביבה. האוטובוס הקרוב ליישוב נמצא בכביש הראשי הסמוך. כתוצאה, מכך אמצעי התחבורה הפופולרי ביישוב הוא מוניות פירטיות – בניגוד גמור למדיניות הוראות משרד התחבורה האוסרת על קיומן. ממשרד התחבורה נמסר בתגובה כי המכתב טרם התקבל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully