וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פורמולה רוכשת 21% מעידית, חברה בת של ביטוח ישיר, ב-2 מיליון דולר

אלי דניאל

17.6.2001 / 16:17

שי פוגל, מנכ"ל ביטוח ישיר: "אנו רואים חשיבות רבה בכניסה של פורמולה לעידית. פורמולה עתידה להוות שותף אסטרטגי לחברה בתחום הטכנולוגי"


דני וגדי גולדשטיין ממשיכים לחפש, ולמצוא, השקעות נוספות עבור קבוצת פורמולה , כאשר השקעתם הנוכחית מתבצעת בחברת עידית איי.די.איי טכנולוגיות, חברה בת בבעלות מלאה של ביטוח ישיר איי.די.איי .

על פי ההסכם בין הצדדים תשקיע פורמולה בעידית 2 מיליון דולר בתמורה למניות בכורה אשר יהוו, לאחר הקצאתן, 21% ממניות עידית בדילול מלא, כך שהעסקה האמורה משקפת לעידית שווי של כ-9.5 מיליון דולר.

כמו כן, הצדדים הסכימו כי במידה ותוך שנה ממועד חתימת ההסכם לא תקבל עידית לביצוע פרויקט בהיקף כספי מוגדר, תקצה עידית לפורמולה, ללא תמורה, מניות בכורה נוספות שיביאו את פורמולה להחזקה של 25% ממניות עידית.

בנוסף, לפורמולה ניתנה האופציה להגדיל את החזקותיה בעידית עד ל-45% מהון המניות. תוקף האופציה יהיה לתקופה של 15 חודשים.

חברת עידית אמורה להיות ה"זרוע" באמצעותה תשווק ביטוח ישיר את טכנולוגיות הביטוח הישיר אל מחוץ לישראל. במהלך המחצית הראשונה של שנת 2000 הגיעה ביטוח ישיר להחזקה מלאה בעידית, לאחר שרכשה 20% ממניותיה בתמורה ל-898 אלף דולר ולהשבת הלוואת בעלים בסך של כ-140 אלף דולר.

מעט מאוחר יותר, בחודש יולי 2000, חתמה עידית על מכתב כוונות עם תאגיד התוכנה הגרמני, היידה, לפיו תקצה עידית לתאגיד הגרמני 18% ממניותיה בתמורה ל-4 מיליון דולר (עסקה אשר שיקפה לעידית שווי של 22.2 מיליון דולר). עם זאת, לבקשת התאגיד הגרמני הסכימו הצדדים לדחות את ביצוע העסקה למועד מאוחר יותר.

מדוחות"יה הרבעוניים של ביטוח ישיר ניתן ללמוד כי החברה ועידית בוחנות אפשרות להקמת חברות לביטוח ישיר שיפעלו באחת ממדינות מזרח אירופה ומזרח אסיה, בשיתוף עם גורמים מקומיים. החברה ועידית מנהלות מגעים בקשר עם הקמת הפעילות המשותפת, אולם עד כה לא דיווחו השתיים על סגירת עסקה.

שי פוגל, מנכ"ל ביטוח ישיר, התייחס לפעילותה של עידית ומסר ל-TheMarker.com כי "עידית הינה חברת תוכנה המתמחה במערכות לביטוח ישיר. לחברה יש פרויקט מתמשך המתבצע בהולנד, ובנוסף היא השלימה מספר פרויקטים בקוריאה ובאיטליה".

באשר לביצוע העסקה עם התאגיד הגרמני היידה, מסר פוגל כי "בשל המשבר העולמי בשווקים, הודיע לנו תאגיד היידה בחודש דצמבר כי השקעתו בעידית לא תתבצע. עם זאת, אנו עדיין מקיימים מגעים עם גופים שונים באשר להקמת חברות לביטוח ישיר שיפעלו בחו"ל".

בהתייחסו לעסקת ההשקעה של פורמולה מציין פוגל כי "אנו רואים חשיבות רבה בכניסה של פורמולה לעידית, כאשר פורמולה עתידה להוות שותף אסטרטגי לחברה בתחום הטכנולוגי".

באשר לפורמולה, הרי שההשקעה הנוכחית מצטרפת לעסקות נוספות אותן ביצעה החברה במהלך החודשים האחרונים, הכוללות רכישה של 19.9% ממניות אנפורמיה וכ-1.7% ממניות בבילון בתמורה ל-2.2 מיליון שקל (ההחזקות הללו נרכשו מוואלה ), ורכישה של כ-20% ממניות ספיאנס בתמורה ל-10 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully