וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרנות גידור רכשו ביום חמישי כ-100 מ' דולר והקפיצו את הדולר ל-4.178 ש'

ליאור כגן

17.6.2001 / 15:30

כך נודע ל-TheMarker.com; לדברי פעיל במט"ח, קרנות אלו קיבלו החלטה אסטרטגית להשקיע בדולר, דבר שעשוי לגרום לתפנית בשוק המט"ח


קרנות גידור רכשו במהלך המסחר ביום חמישי כ-100 מיליון דולר באמצעות בנק אנגלי, וזוהי הסיבה העיקרית לעלייה החדה בדולר בימים חמישי ושישי, מרמה של 4.154 שקלים לרמה של 4.178 שקלים במהלך המסחר ביום שישי.

העסקה, שהתבצעה מול כמה בנקים, גרמה לבנקים מקומיים ולמשקיעים זרים נוספים לרכוש דולרים, מה שיצר ביקושים נוספים גם במהלך המסחר ביום שישי. העסקה הזו מסבירה את העלייה בדולר, זאת למרות שהושג הסכם הפסקת אש עם הפלשתינאים, שלהערכת פעילים רבים אמור לגרום להתחזקות השקל.

לדברי אחד הפעילים, העסקה הזו עשויה לגרום לתפנית ארוכת טווח בשוק המט"ח, כך שהדולר יתחזק מעבר לטווח המחירים בו הוא נסחר בעת האחרונה, שלא פעם מפתיע משקיעים רבים. "כבר היו עסקות בסדר גודל חריג של 100 מיליון דולר, אבל, העובדה שהקנייה נעשתה עבור קרנות גידור זרות, שככל הנראה החליטו ללכת 'לונג' דולר, שזה אומר 'שורט' ישראל (כלומר הקרנות מאמינות כי שער הדולר נמוך, וכי האירועים הבטחוניים יגרמו לפיחות), עשויה לגרום לשינוי מגמה".

לדברי אותו פעיל, הקרנות הללו קיבלו החלטה אסטרטגית להשקיע בדולר, ובניגוד לבנקים זרים או למשקיעים מקומיים אחרים, הם מתכוונים לממש את ההשקעה ברווח גדול. "קרנות אלו פועלות בשווקים בהם להערכתן יש פוטנציאל לפיחות במטבע המקומי, כמו לדוגמה בטורקיה", הוסיף הפעיל.

"במידה שהקרנות יחליטו להישאר בפוזיציה זו לאורך זמן, ולהילחם בשורטיסטים המקומיים, הן בהחלט יכולות לנצח במשחק. מדובר בקרנות עם שווי נכסים של 2-3 מיליארד דולר, כך שהשוק המקומי לא גדול עליהן, והן יכולות להכתיב את הקצב", הוסיף הפעיל.

יש לזכור כי עד כה המשקיעים הזרים פעלו בשוק באופן נקודתי בהתאם להתפתחויות מקומיות, אך בדרך כלל, פיחות שנגרם מפעילות שכזו היה זמני. "אולי האמונה שהמשקיעים הזרים מרימים את השוק רק לכמה ימים, ובד"כ יוצאים מופסדים, תגרום לפעילים המקומיים להישאר אדישים, מה שמגדיל את הסיכוי של הצלחת קרנות הגידור בסיבוב הנוכחי", הוסיף הפעיל.

בינתיים, הפיחות מחזיק מעמד, והדולר נסחר במסגרת האופציות ברמה של 4.168 שקלים, לעומת רמה של 4.172 שקלים, בו הוא נסחר בסיום המסחר ביום שישי האחרון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully