וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה: שקם ותדיראן צריכה מזנקות בעקבות הצעות הרכש

אילן מוסנאים

17.6.2001 / 12:49

המעו"ף עולה ב-0.5%; מחזור המסחר נמוך - 105 מיליון שקל; טבע מרכזת 25% מהמסחר הכולל ועולה ב-3.3% בעקבות אישור ה-FDA; מסחר ער גם בזכויות של החברה לישראל

אחרי עליות בינוניות בפתיחה נחלשים המדדים המובילים בבורסה ורושמים עליות קלות תוך מחזור נמוך של 105 מיליון שקל. זאת לאחר הירידות החדות שנרשמו בסוף השבוע בוול סטריט, שם איבד הנאסד"ק בימים חמישי ושישי כ-4.5% ומדד הדאו ג'ונס ירד ב-2.3%.

נראה שאת ההשפעה השלילית מכיוון הנאסד"ק ממתנים הבוקר הרגיעה היחסית בסוף השבוע לאור הסכם "הפסקת האש" עם הפלשתינאים וכן הציפייה להפחתת הריבית על ידי הנגיד ד"ר דוד קליין.

פעילים בשוק ציינו כי שני הגורמים המנוגדים מקזזים אחד את השני ואנו עדים כעת למסחר שקט בבורסה, כשלמעט המסחר בטבע ובזכויות של החברה לישראל שמרכזים עניין רב, המסחר ביתר המניות אפסי.

מדד המעו"ף רושם כעת עלייה קלה של 0.5% לרמה של 418.72 נקודות ומדד ת"א 100 עולה ב-0.37% לרמה של 410.59 נקודות. התל-טק רושם כעת ירידה של 0.35%.

מניית טבע מרכזת בשעה זו כ-25% מהמחזור הכולל בבורסה - 28 מיליון שקל, ועולה ב-3.3% בעקבות פער חיובי של 4.3% שפתחה בסוף השבוע בנאסד"ק. בנוסף דיווחה החברה על אישור נוסף שקיבלה מה-FDA האמריקאי, והפעם לייצור ושיווק תרופת ה-Lovastatin, שהנה הגירסה הגנרית של תרופת ה-Mevacor של חברת Merck, המיועדת להורדת כולסטרול. היקף המכירות של המוצר המקורי בשנת 2000 היה 214 מיליון דולר.

מניית כור חוזרת לעליות


המסחר בזכויות של החברה לישראל מרכז עניין רב, והן נסחרות במחיר של 210 שקל במחזור של 22 מיליון שקל. מניית החברה לישראל, שפתחה בירידות של יותר מ-1% מתאוששת ועוברת לעלייה של 0.7% במחזור של 7 מיליון שקל.

עוד בולט הבוקר בעליות מגזר הבנקים כשמניית בנק פועלים עולה ב-0.3% במחזור של 4 מיליון שקל, מניית בנק לאומי עולה ב-0.9% במחזור של 9 מיליון שקל ומניית בנק מזרחי עולה ב-0.5%.

מניית קונצרן כור רושמת כעת עלייה של 1.6% במחזור של 3.5 מיליון שקל. נראה שהמשקיעים מתקשים עדיין לפרש את משמעות הצעד בו רכש הקונצרן יחד עם קבוצת משקיעים שכללה בין היתר את כלל תעשיות , קבוצת קאלרידג' ואת יו"ר אי.די.בי ליאון רקאנטי, בחברת אי.סי.איי סך של 4.5% ממניות אי.סי.איי בנאסד"ק, והמניה מתנדנדת היום בין עליות לירידות.

מניות ריטליקס ופורמולה יורדות ב-2% ו-0.5% עקב פערי ארביטראז' שליליים.

מניות קבוצת אי.די.בי נסחרות במגמה מעורבת כאשר מניות כלל תעשיות ואי.די.בי פיתוח יורדות ב-1% ו-0.6%, ולעומתן מניית אי.די.בי אחזקות נסחרת ללא שינוי ודסק"ש עולה ב-0.9%.

מניית שקם עולה ב-9.1% במחזור של 140 אלף שקל. הזינוק במניה נובע, ככל הנראה, מהידיעה שמפרסם הבוקר עיתון "מעריב", לפיה עשויה משפחת זלקינד (המחזיקה ב-87% ממניות החברה), להגיש הצעת רכש למניות הציבור ולמחוק את מניות השקם מהמסחר בתל אביב.

מניית תדיראן צריכה , קופצת ב-18.3% במחזור נמוך. נראה כי המניה מגיבה להודעת החברה, לפיה בכוונת בעלי השליטה למחוק את החברה מהמסחר, והם הגישו הצעת רכש למניות במחיר של 7.2 שקלים - גבוה ב-20% ממחירן בבורסה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully