וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק אגוד: הימים האחרונים מלמדים על ניצחון הדובים בבורסה

אילן מוסנאים

17.6.2001 / 11:40

האיתותים הטכניים והכלכליים המשפיעים על מגמת המסחר במעו"ף ממשיכים להיות סותרים; רמת ההתנגדות לדולר תהיה במחיר 4.175 שקלים

אחרי מספר שבועות בהם דיברו על צפי להתייצבות במדדים ורגיעה במסחר בבורסה, משנים כלכלני בנק אגוד את הטון ומעריכים כי המגמה בימים האחרונים מלמדת על ניצחון הדובים וכי קו המגמה של המעו"ף מוסיף להיות קו מגמה יורד.

באגוד מציינים כי האיתותים הטכניים ממשיכים להיום סותרים, כאשר חלקם מצביע על עוצמה וחלקם על חולשה. בנוסף, גם האיתותים הכלכליים סותרים, כאשר מצד אחד השוק צפוי להיות מושפע מהמשך ההאטה בארץ, הצפויה לפגוע ברווחיות החברות, כמו גם מעונת אזהרות הרווח שאנו נכנסים לתוכה ומההתפתחויות בשוקי המניות בארה"ב. מנגד, האפשרות להפסקת אש בלחימה והתמתנות במצב הבטחוני לצד מחירי המניות המשקפים רמת מחירים סבירה, צפויים להשפיע באופן חיובי על השוק.

באגוד מציינים כי רמת ה-415 נקודות תהיה רמה של תמיכה למדד המעו"ף, ואחריה רמת ה-405 נקודות מהווה רמת תמיכה חזקה לממד, ומנגד רמות ה-425 וה-445 מהוות רמות התנגדות למדד.

לגבי הנאסד"ק, מציינים בבנק אגוד כי התבוננות בתרשים המדד מראה כי ייתכן שנוצרה בו תבנית "ראש וכתפיים", כאשר "קו הצוואר" הקריטי נמצא ברמה של 2100 נקודות. כלכלני אגוד סבורים שפריצה של רמת ה-2100 נקודות (כפי שראינו בסוף השבוע), תעלה את הסבירות שהמדד יוסיף ויירד עד לרמה של 1900 נקודות.

באגוד מעריכים כי עדיין צפויות לנו אזהרות רווח לצד מחיקות והתאמות שונות בדו"חות הקרובים, ומציינים שנוצר הרושם שמהלך הורדות הריבית של גרינספאן מתקשה להשפיע על השוק ועל הכלכלה האמריקאית.

לגבי המסחר במט"ח, מציינים כלכלני אגוד (ויש לציין שהסקירה נכתבה ביום חמישי) כי הדולר לא התרגש עד כה מהורדת הריבית הצפויה בסדר גודל של כ-0.5%, והמשיך לשמור על יציבות. בבנק מעריכים כי רמת ההתנגדות למטבע האמריקאי תהיה במחיר של 4.175 שקלים (גבוהה במעט מהיציג של יום שישי - 4.172 שקלים), והתמיכה תהיה ברמה של 4.15 שקלים. באגוד ממליצים למשקיעים להחזיק 20% מהתיק ברכיב המט"חי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully