וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משקיעים בארה"ב הגישו תביעה ייצוגית נגד דלתא 3 ומנהליה

שלומי גולובינסקי

17.6.2001 / 9:56

לטענת התובעים, דלתא 3 העניקה לחתמיה בהנפקה עמלות סודיות בתמורה לכך שהם ימשיכו לרכוש מניות של החברה גם לאחר ההנפקה

משקיעים בארה"ב הגישו תביעה ייצוגית נגד חברת דלתא 3 , המספקת שירותי טלפוניה ברשת האינטרנט. התביעה הוגשה בשמם של אלה שרכשו מניות של דלתא 3 בין התאריכים 22 בנובמבר 1999 ועד ל-12 ביוני 2001.

התובעים טוענים כי ראשי החברה, ובהם עמוס סלע, מנכ"ל החברה, מארק הירשהורן, ה-CFO, יעקב דיוידסון, דירקטור, יצחק פישר, דירקטור ואחרים, עברו על תקנות רשות ניירות ערך האמריקאית בכך שבעת שהנפיקו את מניות דלתא 3 בנאסד"ק, לא גילו למשקיעים כי כמה מהחתמים שהשתתפו בהנפקה, כולל החתמים שהובילו אותה, קיבלו עמלות מוגזמות וסודיות.

התובעים טוענים כי החתמים שהובילו את ההנפקה, ובהם ליהמן ברדרס, מריל לינץ' ופייפר ג'פרי, רכשו בהנפקה מניות במחיר של 15 דולר, אולם החתמים התחייבו לרכוש כמויות נוספות של מניות גם בהמשך, ובמחיר הגבוה ממחיר ההנפקה הראשוני.

לטענת התובעים, פעולה זו גרמה לניפוח במחירי המניות של דלתא 3, שהגיעו למחיר של 32 דולר ביומם הראשון, ובהמשך למחיר שיא של 62.5 דולר ב-7 בפברואר 2000. בהמשך טוענים התובעים כי במקום לאפשר ללקוחות שלהם ליהנות מרווחי ה-IPO, החתמים ביקשו מהלקוחות לממש חלק מהחזקותיהם בדלתא 3, במסגרת מה שמוגדר "העמלה הסודית". עמלה זו חושבה, לטענת התובעים, על בסיס הרווחים של כל משקיע שהשתתף בהנפקה הראשונית של דלתא 3.

כיום אגב נסחרות מניות דלתא 3 במחיר הנמוך ב-94% ממחירן בעת ההנפקה (91 סנט), המשקף לחברה שווי של 26 מיליון דולר בלבד. דלתא 3 סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 6 מיליון דולר והפסד נקי של כ-8 מיליון דולר. נכון לסוף הרבעון הראשון, בקופתה של דלתא 3 נחים כ-45 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully