וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה: טבע מרכזת 30% מהמסחר ועולה ב-3.5%

אילן מוסנאים

17.6.2001 / 10:48

זאת בזכות הפער החיובי ואישור ה-FDA; העליות מתמתנות והמעו"ף עולה בכ-0.1%; מניית השקם מטפסת ב-15% בעקבות הידיעה על הצעת רכש

אחרי עליות בינוניות בפתיחה נחלשים המדדים המובילים בבורסה ורושמים עליות קלות תוך מחזור נמוך של 50 מיליון שקל. זאת לאחר הירידות החדות שנרשמו בסוף השבוע בוול סטריט, שם איבד הנאסד"ק בימים חמישי ושישי כ-4.5% ומדד הדאו ג'ונס ירד ב-2.3%.

נראה שאת ההשפעה השלילית מכיוון הנאסד"ק ממתנים הבוקר הרגיעה היחסית בסוף השבוע לאור הסכם "הפסקת האש" עם הפלשתינאים וכן הציפייה להפחתת הריבית על ידי הנגיד ד"ר דוד קליין.

מדד המעו"ף רושם כעת עלייה קלה של 0.07% לרמה של 416.92 נקודות ומדד ת"א 100 עולה ב-0.06% לרמה של 409.3 נקודות. התל-טק רושם כעת ירידה של 0.57%.

מניית טבע מרכזת הבוקר כ-30% מהמחזור הכולל בבורסה - 16 מיליון שקל, ועולה ב-3.5% בעקבות פער חיובי של 4.3% שפתחה בסוף השבוע בנאסד"ק. בנוסף דיווחה החברה על אישור נוסף שקיבלה מה-FDA האמריקאי, והפעם לייצור ושיווק תרופת ה-Lovastatin, שהנה הגירסה הגנרית של תרופת ה-Mevacor של חברת Merck, המיועדת להורדת כולסטרול. היקף המכירות של המוצר המקורי בשנת 2000 היה 214 מיליון דולר.

עוד בולט הבוקר בעליות מגזר הבנקים כשמניית בנק פועלים עולה ב-0.5% במחזור של 2 מיליון שקל, מניית בנק לאומי עולה ב-1% במחזור של 4 מיליון שקל ומניית בנק מזרחי עולה ב-1.3%.

מניית קונצרן כור שפתחה בעלייה של 1.6% נחלשת ועוברת לירידה של 0.3%. נראה שהמשקיעים לא מתרגשים, או לא מפרשים באופן חיובי, את האמון שהביע הקונצרן יחד עם קבוצת משקיעים שכללה בין היתר את כלל תעשיות , קבוצת קאלרידג' ואת יו"ר אי.די.בי ליאון רקאנטי, בחברת אי.סי.איי , שבא לידי ביטוי ברכישת 4.5% ממניות אי.סי.איי בנאסד"ק.

מניות ריטליקס ופורמולה יורדות ב-2.4% ו-1.3% עקב פערי ארביטראז' שליליים.

מניית שקם מזנקת ב-15.2% במחזור של 120 אלף שקל. הזינוק במניה נובע, ככל הנראה, מהידיעה שמפרסם הבוקר עיתון "מעריב", לפיה עשויה משפחת זלקינד (המחזיקה ב-87% ממניות החברה), להגיש הצעת רכש למניות הציבור ולמחוק את מניות השקם מהמסחר בתל אביב.

מניית תדיראן צריכה , בה הופסק המסחר בשעה זו, נסחרת ללא שינוי. נראה כי המשקיעים לא הספיקו להגיב להודעת החברה, לפיה בכוונת בעלי השליטה למחוק את החברה מהמסחר, והם הגישו הצעת רכש למניות במחיר של 7.2 שקלים - גבוה ב-20% ממחירן בבורסה.

המסחר בזכויות של החברה לישראל מרכז עניין רב, והן נסחרות במחיר של 210 שקל במחזור של 10 מיליון שקל. מניית החברה לישראל עם זאת נלחצת כלפי מטה ויורדת ב-1.4% במחזור של 2 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully