וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המרוויחים הגדולים מהפיצויים לעובדי הכפיה של הנאצים - עורכי הדין

17.6.2001 / 7:55

כל אחד מעובדי הכפיה יקבל בין 2,500 ל-7,500 דולר; כל אחד מעורכי הדין שייצגו אותם יקבל בממוצע כמיליון דולר; נציג עורכי הדין: התשלומים לפרקליטים - הוגנים


כמיליון קורבנות הנאצים שהיו עובדי כפייה במהלך מלחמת העולם השניה, יחלו השבוע לקבל פיצויים מהקרן המשותפת שהקימה ממשלת גרמניה וחברות התעשיה במדינה. אך בזמן שכל אחד מעובדי הכפיה יקבל בין 2,500 דולר ל-7,500 דולר, הרי שעורכי הדין שייצגו אותם ירוויחו מיליוני דולרים.

"מעריב" מפרסם כי בשבוע שעבר קבעו בוררים שמונו להחליט על שכר הטרחה של עורכי הדין כי 51 הפרקליטים יקבלו בסך הכל יותר מ-52 מיליון דולר. מדובר ביותר ממיליון דולר בממוצע לעורך דין. השכר הגבוהה ביותר נקבע לעו"ד מלווין וויס מניו יורק שירוויח 6.3 מיליון דולר.

בקרן הפיצויים 4.5 מיליארד דולרים שיחולקו לניצולי שואה שאולצו לעבוד כעובדי כפיה. כל הניצולים בשנות ה-70 וה-80 לחייהם, ורבים מהם כבר נפטרו ללא כברת כל פיצוי. הפיצוי המרבי שיינתן לעובדי הכפיה במחנות הריכוז ובגטאות עומד על 7,500 דולר. קורבנות כפיה לא יהודים שעבדו בתעשיה הגרמנית או בשירות המדינה אולם לא חיו במחנות או בגטאות יקבלו 2,500 דולר.

לטענת סגן שר האוצר האמריקאי לשעבר, סטיוארט אייזנשטאט, שטיפל בשם ממשלת ארה"ב את המשא ומתן על הפיצויים עם ממשלת גרמניה, כינה את התשלומים לעורכי הדין "הוגנים". לטענתו עורכי דין נוטים לגבות כשליש מהפיצויים כשכר טרחה, ואילו הפעם הם הסכימו לקבל אחוז עד אחוז וחצי מסכום הפיצויים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully