וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נערה מפגרת הותקפה מינית - בית הספר ניסה להשתיק את הפרשה

17.6.2001 / 7:28

הנערים הפשיטו את בת ה-14, בפינת חצר בית הספר וביצעו בה מעשים מגונים קשים; הנהלת בית הספר לא דיווחה על המקרה למשרד החינוך; ההורים טוענים: המנהל כינה אותנו "היסטריים"

שלושה נערים תקפו מינית בבית הספר נערה, בת 14 מאילת, הלוקה בפיגור שכלי. במשך חמישה חודשים ניסתה הנהלת בית הספר להשתיק את הפרשה ואף נמנעה מלדווח עליה למשרד החינוך או לכל גורם אחר.

במהלך אחת ההפסקות לקחו הנערים את הנערה, הלומדת בכיתה טיפולית, לפינה בחצר בית הספר, הפשיטו אותה וביצעו בה מעשים מגונים קשים. "מעריב" מפרסם כי הוריה של הנערה אמרו כי יש אפשרות שבתם הותקפה מינית במשך תקופה ארוכה ואף נאנסה.

יועצת בית הספר זימנה בחודש פברואר את הורי שמונת תלמידי הכיתה הטיפולית וסיפרה להם כי מספר תלמידים ביצעו בתלמידה מעשים מגונים קשים. למרות בקשת ההורים סירבה היועצת לציין את שמות התלמידים הנוגעים בדבר וטענה כי בית הספר פנה לגורמים המוסמכים.

כיממה לאחר מכן סיפרה הנערה להוריה כי היא זו שהותקפה מינית וכי המטפלים הורו לה ולשאר התלמידים לא לספר להורים על שהתרחש בבית הספר. ההורים הגישו תלונה למשטרת אילת. לאחר מכן נפגשו הנערה ואמה עם עובדת רווחה ב"מרכז הילד המפגר" בתל אביב. לטענת ההורים לאחר הפגישה ניתקה עובדת הרווחה את הקשר איתם והמשטרה סגרה את התיק.

ההורים המודאגים, שחששו כי בתם ממשיכה להיות מותקפת מינית, פנו למנהל בית הספר ולסגניתו. לטענת המנהל הוא לא ידע על הפרשה וההורים טענו כי אף צעק עליהם שהם "היסטריים". אולם גם הפגישה עם ההורים לא גרמה למנהל לפעול, וגם לאחריה לא פנה למשרד החינוך או למשרד הרווחה כמתחייב על פי החוק.

לדברי ההורים אין הם דורשים להעמיד לדין את הילדים, הסובלים גם הם מפיגור שכלי, "אנחנו דורשים שבית הספר ייקח אחריות וישמור על הילדים".

לאחר בירור במשרד החינוך, ששמע על הפרשה רק בעקבות הפרסום, נאמר כי "על אף הנחיות ברורות של המשרד לדווח לגורמים השונים על אירוע מסוג זה, לא פעל מנהל בית הספר כמתחייב. משרד החינוך רואה בחמורה מעשה זה וינקוט בכל הצעדים הנדרשים למיצוי נושא זה עד תום".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully