וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לראשונה נציג ממשלת לבנון מודה: "החיילים החטופים אצלנו"

17.6.2001 / 6:57

הדברים נאמרו במהלך דיון בעצרת הכללית של האו"ם; שגריר ישראל באו"ם: "הודעת הדיפלומט - חשובה ביותר"; גורמים בצה"ל מפקפקים בדברים: ספק אם הוא יודע מה מצב החטופים

דיפלומט לבנוני הודה בסוף השבוע כי שלושת חיילי צה"ל החטופים נמצאים בלבנון. הדברים נאמרו במהלך דיון בעצרת הכללית של האו"ם ופורסמו באתר האינטרנט של הארגון. "ידיעות אחרונות" מדווח כי זוהי ככל הנראה הפעם הראשונה בה נציג רשמי של ממשלת לבנון מודה בכך שהחיילים החטופים מחוזקים במדינתו.

נושא החטופים צויין ביום חמישי במהלך דיון על תקציב יוניפ"יל, כוח האו"ם היושב בדרום לבנון. הממונה על נושאים חברתיים כלכליים במשלחת הישראלית, הדיפלומט הישראלי רוני אדם, הזכיר בדיון כי מאז שארגון החיזבאללה חטף את החיילים הישראלים, עדי אביטן, בנימין אברהם ועומאר סועאד, לא קיבלה ישראל כל סימן חיים מהם.

בתגובה לדברים אמר הנציג הלבנוני כי "מבלי להיכנס לפירוט של הארגונים השונים, אכן נכון ששלושת החיילים הישראלים מוחזקים בלבנון". יחד עם שאל הדיפלומט הלבנוני: "אבל האם הנציג הישראלי יודע מדוע הם מוחזקים שם? יש 13 שבויי מלחמה לבנונים המוחזקים בישראל ללא משפט, חלק מהם כבר 25 שנה".

"הודעת הדיפלומט היא חשובה ביותר", אמר שגריר ישראל באו"ם, יהודה לנקרי. אולם גורמים בצה"ל הביעו ספקנות גדולה יותר בדברים. לטענתם, ספק עם הדיפלומט יודע מה מצבם של החטופים, מידע שמעריכים בישראל, נמצא רק בידי קומץ של אנשי חיזבאללה.

הורי החטופים ממשיכים לפעול בניסיון להשיג כל שביב מידע חדש על גורל בניהם. הבוקר יצאו ההורים לגרמניה ובלגיה.

פרי: נסראללה מנסה לפגוע ביחסי משפחות החטופים וממשלת ישראל

"מנהיג החיזבאללה חסן נסראללה לא נוהג לשקר. הוא בדרך כלל אומר אמת, אך לא את כל האמת". כך אמר אתמול יעקב פרי, שעמד בראש צוות המשא ומתן להחזרת השבויים. פרי אמר את הדברים בראיון לגלי צה"ל, בעקבות דבריו של נסראללה כי בידי הארגון שבויים ישראלים חיים. עם זאת, צין פרי כי נסראללה הוא איש מתוחכם ומניפולטיבי ומנסה ליצור אווירה של מסתורין בין משפחות השבויים לבין הממסד בישראל.

בתוך כך ביקר שלשום מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, בדמשק ונועד עם נשיא סוריה, בשאר אסד. אתמול סיים ענאן ביקור בביירות, שם דן במצב השורר לאורך הגבול עם ישראל עם ראש הממשלה הלבנוני. ענאן הדגיש את הצורך בכיבוד קו הגבול שסומן בידי האו"ם ובשמירה על השקט באזור. העיתון הלבנוני "א-ספיר" דיווח בסוף השבוע כי ענאן ביקש להיפגש עם מזכ"ל החיזבאללה, חסן נסראללה, כדי לדון עמו בהתפתחויות בלבנון. השניים דנו בנושא החיילים הישראליים החטופים. מקורות בבירות מוסרים כי "לא דווח אם ענאן נשא עמו הצעות חדשות הקשורות לנושא חילופי השבויים בין ישראל לחיזבאללה".

ארגון החיזבאללה, שאישר בשבוע שעבר לראשונה כי ישנם חיילים ישראליים חיים, אך מבלי לספק ראייה ממשית לכך, ממשיך לשמור קרוב לחזה את קלפי המיקוח שיש ברשותו בנושא זה. עם זאת, כל עמדה פומבית, שמשמיעים בכירי החיזבאללה בנושא זה, מתקבלת לאחר תיאום עם ההנהגה הסורית וההנהגה האיראנית, בניסיון להפיק את מירב הרווחים המדיניים, במקרה של ביצוע עסקת חילופי שבויים עם ישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully