וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד הבריאות אסר את הרחצה בחופי אילת

16.6.2001 / 11:27

אתמול קרסה מערכת הביוב בעיר וביוב זרם לים במשך מספר שעות; בגלל השבת לא נלקחו דגימות מהמים; המשרד הורה על סגירת החופים עד לקבלת התשובות מהדגימות שיילקחו מחר

משרד הבריאות הורה על סגירת כל החופים באילת בגלל חשש לזיהום המים . אתמול קרסה מערכת המחשוב והבקרה של מערכת הביוב בעיר ובמשך מספר שעות זרמו השפכים ישירות למי החוף הצפוני של העיר. בשעות הצהרים תוקנה התקלה והזרמת מי הביוב לים הופסקה. בגלל השבת לא נלקחו דגימות ממי הים בחופי הרחצה, והרחצה תותר רק אם דגימות המים שיילקחו מחר יהיו תקינות.

התקלה במערכת הביוב מצטרפת לזיהום שנגרם למימי מפרץ אילת כתוצאה משקיעת מכולות הנשק, לפני מספר ימים. שלשום הותר לפירסום כי המכולות הכילו כמה טונות של תחמושת, שהיתה אמורה להגיע לידי ישראל.

ביום שני לפנות בוקר טבעו המכולות בשעה שאנשי אוניית סחר טורקית ניסו להעביר אותן לדוברה שתפרוק אותן בנמל. הפריקה נעשתה בלב ים בשל הרגישות הרבה של המטען. האוניה הטורקית הגיעה לישראל כחוק, לא הונף עליה דגל מדינה, וכנהוג במקרים של מטען רגיש התנוסס עליה דגל אדום, המזהיר מפני מטען מסוכן.

כעת נערכים בנמל אילת להתמודדות עם הנזקים הסביבתיים העלולים להיגרם כתוצאה מכך. בימים הקרובים ייבדק האם ניתן לחלץ את המטען. חברת הביטוח שביטחה את הספינה, הותירה בידי ישראל ערבות בסך רבע מיליון דולר שתשמש לחילוץ.

המכולות נמצאות על קרקעית הים, בעומק של כ-230 מטרים ובמרחק של כ-1,700 מטרים מקו החוף באילת. בעת פריקת המכולות, הונחו שתיים מהן על דוברה, שהתהפכה כשניסו להניח עליה מכולה שלישית. צוות גוררת הנמל, שנמצא במקום כדי להשיט את הדוברה לתוך נמל אילת, ניסה לסייע בהצלת המכולות, אך ללא הצלחה. צוות הגוררת הצליח להציל את שני אנשי הצוות הימי שהיו על הדוברה.

בעקבות הפרשה, פנתה מפלגת עלה ירוק ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיפתח בחקירה בנוגע לנפילת המכולות במפרץ אילת. "ניסיון הקישון מלמד כי אסור להשתהות בחקירת אירועים מעין אלו", נכתב בפניה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully