וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאמני נבחרות אמריקאיות מבטלים את השתתפותם במכביה

16.6.2001 / 9:35

מאמני נבחרת הכדורסל ונבחרת ההיאבקות הודיעו כי לא יבואו; מאמן נבחרת השחיה מתלבט; אתמול הודיעו ראשי מכבי כי המכביה תתקיים כמתוכנן; נראה כי רק 1,500 ספורטאים יגיעו לאירוע

מאת רחביה ברמן

חלק ממאמני המשלחת האמריקאית למכביה הודיעו כי לא יבואו למשחקים המתחילים ב-16 ביולי. אתמול החליטו ראשי מכבי העולמי, מכבי ישראל וחברי הוועדה המארגנת לקיים את המשחקים למרות המצב הביטחוני. ההחלטה באה לאחר שראשי מכבי בארצות הברית הודיעו שלשום, כי הנבחרות האמריקאיות יגיעו לתחרות.

קול ישראל מדווח כי מאמן נבחרת הכדורסל האמריקאית, לארי שייאט, אמר אתמול כי אשתו והוא החליטו שלא לבוא עם משפחתם לקחת חלק במשחקים. שייאט סבור כי מאמנים נוספים ינהגו כמוהו.

יו"ר נבחרת ההיאבקות, דויד פוטרוק הודיע כי שני מאמנים של הנבחרת והוא החליטו שלא להגיע לישראל. השלושה שלחו אי-מייל לאנשי מכבי בארצות הברית, בו כתבו כי הם אינם מוכנים לקחת אחריות על הספורטאים.

מאמן נבחרת השחיה של מכבי ארצות הברית, סת' ברון, הודיע כי הוא מהסס אם להשתתף במשחקים. לדבריו, אחד מתוך עשרים שחייני הנבחרת כבר ביטל את השתתפותו. ברון שהשתתף בעבר במשחקי המכביה, אמר כי הוא מהסס מכיוון שהמחבלים פוגעים במתכוון בצעירים.

יו"ר נבחרת הכדורסל האמריקאית, גארי ליברמן, אמר אתמול כי מאמני הנבחרות והאתלטים צריכים להחליט עד יום שני אם ישתתפו במשחקים. ההערכה היא כי בסופו של דבר יגיעו למכביה 250 ספורטאים אמריקאים, מתוך 600 שנרשמו.

ההחלטה לקיים את המכביה התקבלה אתמול בעקבות הודעתם של ראשי מכבי בארה"ב שלשום, כי הספורטאים האמריקאים יגיעו למשחקים. קיום המכביה הוטל בספק עקב חששות כי ספורטאים מחו"ל יבטלו את השתתפותם בתחרות. ראשי המכביה עיבדו את ההערכות לגבי שיעור ההשתתפות בתחרות, והגיעו למסקנה כי הם מספקים. עם זאת, במקום 4,000 משתתפים שהיו אמורים להגיע לתחרת מלכתחילה, ייאלצו המארגנים להסתפק בכמחצית. בגלי צה"ל דווח כי עד לרגע זה מספר הספורטאים שהבטיחו את השתתפותם במכביה עומד על 1,500 בלבד.

בעיה נוספת עמה צפויים המארגנים להתמודד, היא הבעיה התקציבית. בעקבות ההחלטה לקיים את התחרות במועדה, הבטיח מנכ"ל משרד התרבות המדע והספורט, אריה שומר, כי הממשלה תגבה את המכביה מבחינה תקציבית, אם יתברר כי נוצר גירעון בשל מספר המשתתפים המצומצם.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully