וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בג"ץ מעכב מינוי אהוד יתום לראש המטה למלחמה בטרור

וואלה! חדשות ודליה שחורי

15.6.2001 / 12:15

בדיון התברר כי נציבות שירות המדינה עדיין לא אישרה את המינוי, ולכן ניתן להוציא צו ביניים נגדו; מגישי העתירה, ח"כ שריד ורז ממרצ מתנגדים למינוי בשל חלקו של יתום בפרשת קו 300

בג"ץ הוציא בצהריים צו ביניים המונע את מינוי של אהוד יתום לראש המטה למלחמה בטרור בלשכת ראש הממשלה. העתירה בעניין הוגשה על ידי חברי הכנסת יוסי שריד ומוסי רז (מרצ), בטענה שמינויו של יתום אינו סביר בשל מעורבותו בהריגת המחבלים בפרשת קו 300. היום התברר לבג"ץ שנציבות שירות המדינה עדיין לא אישרה את המינוי, ולכן ניתן לעכב אותו. העתירה הועברה לעיונה של נציבות שירות המדינה.

פרקליטות המדינה ייצגה את ראש הממשלה בעתירה, למרות הסתייגותו של היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין. רובינשטיין גם הסתייג ממינויו של יתום לתפקיד קצין הכנסת ב-98' בשל מעורבותו בהרג המחבלים. דובר משרד המשפטים אמר אתמול כי הפרקליטות תטען שהמינוי - "עם כל בעייתיותו" - אינו לוקה מבחינה משפטית באי סבירות קיצונית, ולפיכך אין מקום לפוסלו.

שלשום נפוצו ידיעות, כאילו ביקש שרון מעו"ד יעקב נאמן לייצגו בבג"ץ בשל עמדת היועץ המשפטי לממשלה. משרד עורכי הדין של נאמן אכן התעניין בעתירה וביקש עותק ממנה, אך עקב הפרסומים הודיעה כבר שלשום לשכת ראש הממשלה, ששרון ייוצג בידי פרקליטות המדינה.

עוד לפני פסיקת בג"ץ, פנה יו"ר ועדת חוקה, ח"כ אופיר פינס, במכתב לראש הממשלה בו הוא מבקש ממנו שלא לבטל את מינויו של יתום לתפקיד. "מר יתום מעד קשות בשורה של מעשים בהם הודה ועליהם קיבל חנינה", כותב פינס, הטוען כי מינויו של יתום מנוגד לאושיות החוק ועלול לפגוע באמון הציבור כלפי מערכת השלטון בישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully