וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקץ למעטפות לשמירת צילומי רנטגן

מוטי גל

14.6.2001 / 19:53

ארכיון ממוחשב של תמונות הדמיה הוכנס לבתי החולים ב"אסותא"; המערכת מאפשרת בניית תיק אישי לכל נבדק ; הצילומים ניתנים להעברה גם בדואר אלקטרוני

ארכיון ממוחשב של תמונות הדמיה (כגון: רנטגן, C.T, M.R.I, אולטרה-סאונד) הותקן לאחרונה בחברת אסותא מרכזים רפואיים. מערכת ה- PACS) Picture Archiving and Communication System) תתפוס את מקומן של השקיות הגדולות אליהן הוכנסו עד היום הצילומים השונים ותצמצם את הצורך בסחיבת המטען ואחסונו. את המערכת התקינה חברת מרקוני מערכות רפואיות בעלות של כ-350 אלף דולר.

בין יתרונותיה הבולטים של המערכת: האפשרות להעביר תמונות מן המחשב המרכזי אל כל מחשב אחר בארץ ובעולם תוך מספר שניות. הודות לכך, יכול רופאו האישי של המטופל לקבל עותק של הצילום במחשב האישי שלו בלוויית פענוח הבעיה ואבחונה ולמסור את התשובה למטופל, מבלי שיצטרך להמתין זמן ממושך לפיתוח הצילומים ופענוחם.

בעזרת בסיס הנתונים של המערכת, ניתן לבנות תיק אישי לכל חולה, לשלוף ולצפות בתוצאות הצילומים על גבי מסכי מחשב ולערוך השוואה בין צילומים שנערכו בזמנים שונים.

"שיטת הפילם גזלה זמן יקר מהמטופלים ועובדי מכון ההדמיה" מסר פרופ' יאיר שפירא, מנהל בי"ח אסותא בו הותקנה אחת המערכות, "היום, בעזרת הארכיון הממוחשב נחסוך זמן יקר שיכול לעיתים להציל חיי אדם בזכות פענוח ואבחון מדויקים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully