וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מדד המחירים ליצרן בארה"ב עלה בשיעור נמוך מהתחזיות - 0.1%

דפנה מאור

14.6.2001 / 15:43

מדד הליבה עלה ב-0.2% כצפוי, בעקבות עלייה נמוכה מהצפוי בסעיף האנרגיה וירידה בסעיף המזון; הנתונים השפירים עשויים לעודד את השוק

מדד המחירים ליצרן בארה"ב עלה בחודש מאי ב-0.1%. היה זה שיעור גידול נמוך מהתחזיות, שצפו עלייה של 0.3%. במדד הליבה, שאינו כולל את סעיפי האנרגיה, נרשמה עלייה של 0.2% בהתאם לתחזיות. עלייה נמוכה מהצפוי בסעיף האנרגיה וירידה בסעיף המזון הובילו לנתון הנמוך.

נתונים אלה עשויים להתקבל בחיוב על ידי השוק, והם עולים בקנה אחד עם הצהרותיו המרגיעות של הבנק המרכזי של ארה"ב, לפיהן לא מהווה האינפלציה סכנה להתאוששותה הכלכלית של ארה"ב. הם גם מפתיעים לטובה בהתחשב בכך שמחירי היבוא עלו בחודש מאי בשיעור גבוה מהצפוי של 0.3%, כפי שדווח אתמול. בעקבות פרסומם נחלשו הירידות בחוזים על מדדי המניות בארה"ב לפני הפתיחה.

אולם נתונים אלה לכשעצמם אינם סיבה לחגיגה. אתמול נודע כי המכירות הקמעוניות בארה"ב עלו בשיעור נמוך מהצפוי בחודש מאי וסיפקו אומדן נוסף להאטה הפוקדת את הכלכלה הגדולה בעולם. בנוסף, נרשמה עלייה חדה מהצפוי במחירי היבוא באותה תקופה. נתונים אלה מעידים כי ההתאוששות המיוחלת בכלכלת ארה"ב מבוששת להגיע.

המכירות הקמעוניות בחודש מאי עלו בשיעור של 0.1% והסתכמו ב-291.31 מיליארד דולר, לעומת תחזיות לעלייה של 0.3%. הגורם לירידה היה נפילה חדה במכירות כלי הרכב בארה"ב. בניכוי סעיף המכוניות נרשמה עלייה של 0.3% לעומת תחזיות לעלייה של 0.4%.

נתונים אלה מעוררים אכזבה לאחר עלייה של 1.4% בחודש אפריל. נתוני המכירות מספקים אומדן חשוב למצב הכלכלה האמריקאית, אשר שני שלישים מכלל הפעילות הכלכלית בה הם קמעוניים.

מחר יתפרסמו נתוני מדד המחירים לצרכן (CPI) עבור חודש מאי בארה"ב. הם ייתנו אינדיקציה נוספת למצב המשק האמריקאי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully