וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: מניית לאומי יורדת ב-1% ומרכזת שליש ממחזור המסחר הכללי

גולן פרידנפלד

14.6.2001 / 14:50

ההערכות הן כי משקיעים רבים "תופסים טרמפ" על גל הרכישות המתבצע במניה; בטבע עסקים כרגיל והמניה עולה בכ-2%

בעקבות ירידות של כ-1% בממוצע שנרשמות בבורסות אירופה בשעה זו, מגיבה הבורסה התל אביבית גם כן בירידות של כ-1.5%. נראה כי הסנטימנט השלילי שאיפיין את הבורסה לאורך כל השבוע (למעט אתמול), חוזר ומשפיע על כיוון המסחר גם היום. פעילים בשוק סבורים כי רק שינוי כיוון של בורסות אירופה במהלך יום המסחר (שלא נראה כי יתרחש) עשוי להשפיע לחיוב על הבורסה המקומית.

מדד המעו"ף יורד ב-1.5% לרמה של 412 נקודות, ומדד ת"א 100 יורד ב-1.1% לרמה של 405 נקודות. מדד התל-טק רושם ירידות חזקות יותר ומאבד 2.3% מערכו. מחזור המסחר מסתכם ב-127 מיליון שקל.

מניית בנק לאומי , שריכזה אתמול מחזור ענק של 228 מיליון שקל בעקבות יום האקס דיווידנד שחל היום, יורדת ב-1% ומרכזת מחזור של כ-43 מיליון שקל - כשליש מהמחזור הכללי.

היום פורסם כי שלמה אליהו רכש מניות בנק לאומי ב-800 מיליון שקל, וכי בעקבות כך הוא מחזיק ב-6.6% ממניות הבנק והפך לבעל עניין בו. ההערכה בשוק היא כי משקיעים רבים "עולים על הגל" של רכישת מניות בנק לאומי, בהנחה כי שלמה אליהו מאמין בעליית ערכן של מניות הבנק בעתיד. היום ציין יו"ר ועד העובדים של בנק לאומי, על רקע ההערכות כי אליהו יתמודד על רכישת השליטה בבנק, כי ועד העובדים יתנגד נחרצות להתמודדותו של אליהו.

פעילים בשוק סבורים כי הלחץ שייווצר היום על מניית לאומי צפוי להוות הזדמנות רכישה מצידם של קונים רבים, וכי להערכתם גם מניית בנק הפועלים צפויה לעורר עניין. מניית בנק הפועלים יורדת ב-0.1% ומרכזת מחזור של 9 מיליון שקל. הנימוק לכך הוא שבעקבות חלוקת הדיווידנד של לאומי, מכפיל ההון של לאומי יעלה, ופועלים תיסחר במכפיל הון נמוך יותר - מה שיהפוך אותה לאטרקטיווית יותר בעיני המשקיעים.

בנוסף, קיבל בנק הפועלים המלצת "קנייה" ממריל לינץ', ומחיר יעד של 13.1 שקל, הגבוה ממחיר השוק ב-31%.

קבוצת איי.די.בי רושמת ירידות


בקרב המניות הדואליות בולטות נייס שיורדת ב-3%, מטלינק היורדת ב-4.6%, מתב שיורדת ב-7.2% וריבוע כחול שיורדת ב-1.5%.

פורמולה יורדת ב-2.3%, למרות הידיעות כי החברה חתמה (ביחד עם נס טכנולוגיות) על חוזה לחידוש מערכת המחשוב של בנק דיסקונט בהיקף של 60 מיליון שקל.

מנגד, בולטת טבע עם עליות של 1.9%, לאחר שאתמול עלתה ב-2.5% בארה"ב על רקע הידיעות כי הצעת הרכש של חברת Mayne האוסטרלית לרכישת חברת התרופות פולדינג תמורת מיליארד דולר נכשלה, כך שטבע חזרה להיות מועמדת לרכישה של פולדינג

כור יורדת ב-3.5% למרות שפתחה עם פער חיובי של 2.1%. אתמול רשמה החברה הבת, אי.סי.איי , ירידות בשיעור של 6.3%.

מניות קבוצת איי.די.בי רושמות אף הן ירידות שערים. דסק"ש יורדת ב-2.7%, מניית כלל תעשיות יורדת ב-3.7%, אי.די.בי אחזקות מאבדת 1.9% ומניית אי.די.בי פיתוח יורדת 3.5%.

דנקנר השקעות יורדת ב-0.2%, למרות ההודעה כי החברה מתכוונת להשקיע, ביחד עם ג'רוויס הבריטית, כ-62 מיליון דולר בפרויקט למעונות סטודנטים בהונגריה.

מניית כי"ל יורדת ב-1.5% ומשלימה ירידה של כ-20% מאז תחילת השנה. מניית החברה לישראל , המחזיקה בכי"ל בשיעור של 52%, יורדת אף היא בשיעור של 2%.

איגרת החוב של נגה טכנולוגיות נסחרת כעת במחזור של 2.8 מיליון שקל ויורדת ב-0.1%. היום הודיעה החברה כי החברה הבת, מאגנה-לאב, קיבלה את אישור ה-F.D.A למוצר המשפר את יעילות בדיקות ה-MRI.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully