וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טרמפיסטים על גל אליהו מובילים את מניית בל"ל למחזור של 30 מ' ש'

גולן פרידנפלד

14.6.2001 / 11:50

המסחר במניות בנק לאומי - כמחצית ממחזור ההמסחר הכללי המסתכם ב-60 מיליון שקל; המדדים יורדים ב-1.3% בעקבות ירידות של כ-1% באירופה

לאחר ירידות השערים אתמול בנאסד"ק בשיעור של 2.2%, רושמת הבורסה ירידות שערים של כ-1.3%. נראה כי הסנטימנט השלילי שאיפיין את הבורסה לאורך כל השבוע (למעט אתמול), חוזר ומשפיע על כיוון המסחר גם היום. פעילים בשוק סבורים כי רק שינוי כיוון של בורסות אירופה במהלך יום המסחר עשוי להשפיע לחיוב על הבורסה המקומית. בורסות אירופה יורדות בשיעור של כ-1% ונראה כי הן אלו שמשפיעות על הבורסה ומושכות אותה לירידות.

מדד המעו"ף יורד ב-1.3% לרמה של 413 נקודות, ומדד ת"א 100 יורד ב-1% לרמה של 406 נקודות . מדד התל-טק רושם ירידות חזקות יותר ומאבד 1.5% מערכו. מחזור המסחר מסתכם ב-60 מיליון שקל מחזור המסחר מסתכם ב-60 מיליון שקל.

מניית בנק לאומי , שריכזה אתמול מחזור ענק של 228 מיליון שקל בעקבות יום האקס דיווידנד שיחול היום, יורדת ב-0.7% ומרכזת מחזור של כ-30 מיליון שקל - כחצי ממחזור המסחר הכללי.

היום פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי שלמה אליהו רכש מניות הבנק ב-800 מיליון שקל, וכי בעקבות כך הוא מחזיק ב-6.6% ממניות הבנק והפך לבעל עניין בו. ההערכה בשוק היא כי משקיעים רבים "עולים על הגל" של רכישת מניות בנק לאומי, בהנחה כי שלמה אליהו מאמין בעליית ערכן של מניות הבנק בעתיד.

פעילים בשוק סבורים כי הלחץ שייווצר היום על מניית לאומי צפוי להוות הזדמנות רכישה מצדם של קונים רבים, וכי להערכתם גם מניית בנק הפועלים צפויה לעורר עניין. המניה יורדת ב-0.4% ומרכזת מחזור של 3.5 מיליון שקל. הנימוק לכך הוא שבעקבות חלוקת הדיוודנד של לאומי מכפיל ההון של לאומי יעלה, ופועלים תיסחר במכפיל הון נמוך יותר - מה שיהפוך אותה לאטרקטיווית יותר בעיני המשקיעים.

בנוסף, קיבל בנק הפועלים המלצת "קנייה" ממריל לינץ', ומחיר יעד של 13.1 שקלים הגבוה ממחיר השוק ב-31%.

בקרב המניות הדואליות בולטות נייס שיורדת ב-0.7%, מטלינק היורדת ב-4.3%, מתב שיורדת ב-1% וריבוע כחול שיורדת ב-1.5%.

פורמולה יורדת ב-1.7%, למרות הידיעות כי החברה חתמה (ביחד עם נס טכנולוגיות) על חוזה לחידוש מערכת המחשוב של בנק דיסקונט בהיקף של 60 מיליון שקל.

מנגד, בולטת טבע עם עליות של 1.4%, לאחר שאתמול עלתה ב-2.5% בארה"ב על רקע הידיעות כי הצעת הרכש של חברת Mayne האוסטרלית לרכישת חברת התרופות פולדינג תמורת מיליארד דולר נכשלה, כך שטבע חזרה להיות מועמדת לרכישה.

כור יורדת ב-3.1% למרות שפתחה עם פער חיובי של 2.1%. אתמול רשמה החברה הבת, אי.סי.איי , ירידות בשיעור של 6.3%.

מניות קבוצת איי.די.בי רושמות אף הן ירידות שערים, כך שדסק"ש יורדת ב-3.7%, מניית כלל תעשיות יורדת ב-4.3%, אי.די.בי אחזקות מאבדת 1.9% ומניית אי.די.בי פיתוח יורדת 3.5%.

דנקנר השקעות יורדת ב-0.2%, למרות ההודעה כי החברה מתכוונת להשקיע, ביחד עם ג'רוויס הבריטית, כ-62 מיליון דולר בפרויקט למעונות סטודנטים בהונגריה.

מניית כי"ל יורדת ב-2% ומשלימה ירידה של כ-20% מאז תחילת השנה. מניית חברה לישראל , המחזיקה בכי"ל בשיעור של 52%, יורדת אף היא בשיעור דומה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully