וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גד זאבי הציע לפועלים השקעות ולחברה לישראל לרכוש 10% מבזק

הארץ

14.6.2001 / 7:23

שתי החברות ענו בשלילה; מנסה למכור גם אחזקותיו ביפנאוטו ובשידורי קשת

מאת יורם גביזון

איש העסקים גד זאבי ניסה באחרונה למכור קרוב ל-10% ממניות חברת בזק - מחצית משיעור אחזקותיו בחברה. במסגרת ניסיונותיו פנה זאבי גם לחברת פועלים השקעות וגם לחברה לישראל , והציע לכל אחת מהן לרכוש %4.9 מבזק. על פי חוק, רכישה של יותר מ-5% מהחברה מחייבת קבלת אישור מהמדינה, הליך מסורבל וארוך יחסית.

זאבי פנה לפועלים השקעות כמה פעמים, האחרונה שבהן לפני כ-3 שבועות. הוא ביקש עבור מניותיו את מחיר השוק אז - 6.1 שקלים למניה - אך נענה בשלילה ע"י שתי החברות.

המגעים למכירת נתח ניכר מאחזקותיו בבזק הם חלק משורת מגעים שמקיים זאבי כיום, בניסיון לממש חלקים מנכסיו בישראל. לשלמה שמלצר, בעל השליטה בחברת הליסינג ניו קופל ובקבוצת הרכב שלמה, הציע זאבי את יפנאוטו, בעלת סוכנות סובארו, תמורת 50 מיליון דולר. רמי אונגר, בעל סוכנות דייהו ודייהטסו, הציע לזאבי לרכוש את הסוכנות ללא הנדל"ן - אך נרתע מהמחיר. זאבי הציע באחרונה למכור גם את אחזקותיו בשידורי קשת.

לפני מספר חודשים נעצר זאבי, ביחד עם איש העסקים מיכאל צ'רנוי, בחשד לעבירות דיווח על המקור הכספי בעזרתו רכש זאבי את אחזקתו בבזק. המעצר, בצירוף המשבר בשווקים הפיננסיים בכלל ובשוק התקשורת בפרט, הרעו את מצבו של זאבי.

מרבית הרכישות של זאבי בשנים האחרונות מומנו בהלוואות בנקים, בייחוד הלוואות מהבנק הבינלאומי. מקבוצת זאבי נמסר בתגובה שאין זה נכון שהבנקים הפעילו לחץ להגדיל את הביטחונות בגין ההשקעה בבזק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully