וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גולדמן סאקס: מרקורי תעמוד בתחזיות

גתית פנקס

13.6.2001 / 12:26

"המוצרים החדשים עליהם הודיעה מרקורי בימים האחרונים מזימים הערכות שנשמעו מאז ההודעה על רכישת חברת FreshWater, כאילו הצמיחה הפנימית של מרקורי נחלשת"

שלושה דו"חות חדשים פורסמו אמש על חברת מרקורי, מאת בתי ההשקעות גולדמן סאקס, דויטשה בנק ואופנהיימר (CIBC) - השניים הראשונים בנוגע למוצרים חדשים שמחזקים את מעמדה של החברה, ועניינו של הדו"ח השלישי הוא שינוי תחזיות לשנתיים הקרובות על רקע רכישת חברת FreshWater.

בבית ההשקעות גולדמן סאקס אומרים כי המוצרים החדשים עליהם הודיעה מרקורי בימים האחרונים מזימים שמועות שנסובו סביב החברה מאז ההודעה שלה על רכישת חברת FreshWater, כאילו הצמיחה הפנימית שלה נחלשת.

"למרות שאנחנו נמצאים כשבועיים לפני סיום הרבעון, אנחנו מאמינים שמרקורי נמצאת בדרך הנכונה כדי לפגוש או אף לעקוף את התחזית הממוצעת בוול סטריט", אומרים האנליסטים תומס ברקוויסט וכריס דביאס. להערכתם, החברה תדווח על רווח של 19 סנט למניה ברבעון השני של 2001 ועל רווח של 95 סנט למניה בשנה כולה.

"המוצרים החדשים מחזקים את מעמד החברה"

המוצרים החדשים עליהם הכריזה מרקורי, המתמחה בתחום פתרונות לבדיקת וניהול ביצועים, הם יכולות חדשות שנוספו ל-Topaz שלה. המוצר הראשון הוא מוניטור הנקרא Topaz Observer, המגלה ומאבחן בעיות ביצועים משולחן העבודה של משתמשים בפועל.

המוצר השני הוא Topaz Rent-a-Pop, שמספק פיתרון ניטור פנימי המסייע לאנשי ה-IT להשוות את נתוני הביצועים משני צידי ה-Firewall. בנוסף לכך, החברה הכריזה גם על ממשק תוכנית יישומים (API - Topaz Open DataSource), המאפשר ללקוחות לשלב נתוני ביצועים מחלקים שונים של הארגון בתמונה אחת.

על החשיבות של התכונות החדשות שנוספו לטופז של מרקורי ניתן ללמוד גם מהדו"ח החדש שפורסם אמש על ידי בית ההשקעות דויטשה בנק-אלכס בראון. האנליסטים ג'יימס מור וקלי מתאו, אומרים כי ההכרזות הללו מצביעות על כך שמרקורי ממשיכה לבסס את מעמדה בתחום ניהול ביצועי היישומים (APM - Application Performance Management).

"זה קריטי עבור החברה להרחיב את היצע מוצריה לתחום ה-APM", אומרים האנליסטים, "ואם לשפוט לפי ההתפתחויות האחרונות, היא ממוצבת במקום שיאפשר לה ליהנות מצמיחת השוק".

דויטשה: זהירים ברמות מחירים כאלה

בבית ההשקעות מעדכנים כי המחיר של האובזרבר הוא בצורת מנוי חודשי בשווי של 5,000 דולר לחודש (עבור 50 מושבים). החל מסוף החודש ניתן יהיה להשיג את ה-Rent-a-Pop, שמחירו יהיה 5,625 דולר לחודש (עבור 15 נקודות נוכחות - Pops).

"אנחנו ממשיכים להמליץ לקנות את המניה ומאמינים כי מרקורי היא ספקית התוכנות הטובה ביותר שאנו מכסים, בהתחשב בקווי המוצרים המרשימים שלה, ערוצי ההפצה המגוונים והחזקים שלה, וההוצאה הטובה לפועל של תוכניותיה", אומרים האנליסטים.

עם זאת, גם המלצת ה"קנייה" למניה מקבלת הסתייגות קלה: מכפיל ההכנסות של החברה היום הוא 13.4 ומכפיל הרווח שלה הוא 71 (על בסיס ההערכות ל-2001). "אנחנו זהירים ברמות מחירים כאלה", אומרים האנליסטים, "והיינו קונים את המניה בוולואציה יותר אטרקטיווית".

הכנסות המימון של החברה יפחתו בעקבות הרכישה

גם בבית ההשקעות אופנהיימר (CIBC) פירסמו דו"ח חדש על מרקורי, אולם הם לא התייחסו למוצרים החדשים שהשיקה החברה אלא דווקא לרכישת חברת פרשווטר, שתשפיע על מרקורי בצורת הכנסות גבוהות יותר, אך הכנסות מימון נמוכות יותר, שכן החברה תשלם 147 מיליון דולר במזומן מתוך קופת המזומנים שלה, שבה יש 637 מיליון דולר.

האנליסטית מליסה אייזנסטט הנמיכה את תחזיות הרווח לשנה מ-95 סנט למניה ל-90 סנט למניה - בהתאם לתחזית הממוצעת בוול סטריט. את שורת ההכנסות האנליסטית עידכנה כלפי מעלה, מ-431 מיליון דולר בשנת 2001 ל-435 מיליון דולר. אם כך, החברה תצמח השנה ב-42% בשורה העליונה - מעט טוב יותר מהתחזית הקודמת שדיברה על צמיחה של 40%.

ההשפעה על הכנסות המימון היא לא מבוטלת, ובאופנהיימר מעריכים כי אלה יסתכמו ב-11 מיליון דולר השנה, ולא ב-19 מיליון דולר. בשנה הבאה הן אמורות להסתכם ב-8 מיליון דולר, תחת תחזית קודמת להכנסות מימון של 20 מיליון דולר בשנה הבאה. יש להורדת התחזיות אף משמעות קלה על מחיר היעד של המניה, שמעודכן מ-70 דולר ל-68 דולר - 9% מעל למחיר המניה היום.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully