וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לידר דש: מעניק המלצת "קנייה" למניית בנק לאומי עם מחיר יעד של 11.7 ש'

גולן פרידנפלד

13.6.2001 / 14:15

על פי שווי של 16.6 מיליארד שקלים; ההפסדים הצבורים של לאומי ארה"ב צפויים להקטין תשלומי המס של הבנק; ההפרשות לחובות מסופקים צפויות לגדול ברבעונים הקרובים

בית ההשקעות לידר דש מעניק המלצת "קנייה" למניית בנק לאומי ומציב לה מחיר יעד של 11.7 שקלים, הגבוה ממחירה בשוק ב-36%. בבית ההשקעות מציינים לחיוב את המגמה החיובית של הגידול בהכנסות המימון, ויחד עם זאת את הירידה בהפרשה לחובות מסופקים. מגמה חיובית זו בולטת על רקע ההאטה במשק הישראלי והיא מבטאת, בין השאר, את תיק האשראי האיכותי של הבנק.

ההערכה בבית ההשקעות היא כי הכנסות המימון, לפני הפרשה לחובות מסופקים, ימשיכו לגדול בשנת 2001 עם הצמיחה בביקוש לאשראי. ההפרשה לחובות מסופקים, להערכתו של האנליסט יובל בן זאב, צפויה לרדת במקצת לאור ההפרשות הנמוכות ברבעון הראשון. אולם, ברבעונים הבאים נראה גידול מסוים בהפרשות על רקע ההאטה במשק הישראלי.

לגבי ההוצאה המשמעותית ביותר בבנק - הוצאות השכר - סבור בן זאב כי היא תחזור לרמה שהיתה בשלושת הרבעונים האחרונים של 2000, וכי הוצאות השכר ברבעון הראשון גדלו בשל גורמים חד פעמיים כמו הסכמי פרישה וכו'.

גורמים נוספים שצפויים לתמוך בשיפור התוצאות העסקיות של הבנק ברבעונים הבאים הם הפרשה למס שצפויה להיות נמוכה השנה בזכות ניצול הפסדים צבורים למס בלאומי ארה"ב, והוצאות תפעוליות שלא יהיו גבוהות ביחס לשנה שעברה, בה נאלץ הבנק להפריש 346 מיליון שקל בגין המעילה שהתרחשה בסניף הבנק בשווייץ. בבנק מציינים כי הביטוח יכסה הוצאות אלו, אולם האנליסט העדיף, לעת עתה, לא לקחת כיסוי עתידי זה בחשבון.

בשורה התחתונה צופה בן זאב רווח נקי של 1.3 מיליארד שקל, המהווה ירידה של 15% לעומת הרווח הנקי בשנת 2000. אולם יש לציין כי בשנת 2000 נבעו לבנק רווחי הון מפעולות בלתי רגילות, דוגמת מכירת ויזה כ.א.ל והחזקות הבנק במניות כור . הרווח מפעולות רגילות לעומת זאת צפוי לגדול השנה ב-8% בעקבות הסיבות שהוזכרו לעיל.

הערכת השווי שעשו בלידר דש לבנק לאומי ושהעניקה לבנק שווי של 16.6 מיליארד שקל, התייחסה לפעילות הבנקאית ולהחזקה בחברות שאינן בתחום הבנקאי. שוויה של פעילות זו התבסס על הרווח מפעילות בנקאית המחושב לפי רווח לאחר מס ומפעולות רגילות, בניכוי זכויות מיעוט תוך ניטרול השפעת מדד בגין/ידוע (שאינה השפעה כלכלית) ונטרול השפעת המעילה בלאומי שווייץ על הרווח הנקי.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק המלצות אנליסטים בתפריט הימני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully