וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סליחה, אולי אתה מכיר אותי?

12.6.2001 / 23:54

צעיר ששכח את זהותו תובע אזרחות מממשלת קנדה; האיש התעורר לפני שנה וחצי בבית חולים בטורונטו, ולא זכר מיהו; מבקש דרכון קנדי כדי שיוכל לנסוע בעולם ולגלות את עצמו

אדם הסובל משכחה ושאינו זוכר את זהותו, תובע מממשלת קנדה אזרחות. האיש שהרמז היחידי לעברו הוא המבטא היורקשרי (חבל באנגליה) שלו, הגיע לפני שנה וחצי לבית חולים בטורונטו, קנדה, כשהוא סובל משבר באף ומאובדן זיכרון.

הוא היה חסר הכרה במשך מספר ימים. והשם שהופיע על הצמיד שהוצמד לידו אמר ששמו הוא פיליפ סטאופן, וכי הוא נולד ב-7 ביוני 1975. כשהתעורר הוא אמר לרופאים כי הוא לא מכיר את השם ולא זוכר את תאריך הלידה שלו. הרופאים אבחנו שהוא סובל משכחה כללית, לאחר זעזוע מוח. עורכי דינו השיגו עבורו סיוע כלכלי לאחר שהוא התגורר במשך תקופה ברחובות טורונטו.

המשטרה הקנדית מאמינה שהאיש הותקף ונחבל בראשו. איש לא זיהה עדיין את הגבר, הנמצא ככל הנראה בשנות ה-20 לחייו. זאת למרות שדגימות של טביעות האצבעות שלו נשלחו למדינות דוברות אנגלית. בלשנים אומרים שהוא מדבר במבטא המתאים לחבל יורקשיר, אך הוא גם שולט בצרפתית ובאיטלקית.

סטאופן מתגורר בוואנקובר. הוא עתר בבקשה לקבל אזרחות קנדית ודרכון, שיאפשר לו לנסוע בעולם במטרה לגלות את זהותו. השלטונות הציעו לאיש אזרחות זמנית בת 18 חודשים, שלא תאפשר לו לעזוב את קנדה. עורכי דינו מבקשים מבית המשפט לאשר לו אזרחות מלאה.

עורך דינו אמר לבי.בי.סי: "הוא דמות שלא קיימת. רוב האנשים לוקחים את זהותם כמובנת מאליה. אתם צריכים לדמיין איך זה לא להיות מסוגל לפתוח חשבון בנק, או לעשות ביטוח רפואי בגלל שאתה לא קיים".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully