וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרוג בפיגוע ירי בכביש מעלה אדומים

12.6.2001 / 23:04

אש נפתחה ממארב לעבר מכוניתו של האיש, נזיר יווני, ממכונית פלסטינית חולפת בכביש מעלה אדומים-ירושלים; טנט נפגש עם ערפאת ברמאללה ודורש תשובה חיובית להפסקת האש לפני עזיבתו

גבר בן 40, נזיר יווני המתגורר בוואדי קלט נהרג הערב בפיגוע ירי לעבר מכוניתו בכביש הגבעה הצרפתית סמוך למעלה אדומים. האיש נסע במכוניתו כשלפתע נפתחה אש, כנראה ממארב שהציבו פלסטינים לאורך הכביש.
צוות טיפול נמרץ שהגיע למקום ניסה להחיותו אולם למרות המאמצים האיש מת מפצעיו.

כוחות גדולים של צבא ומשטרה הוזעקו לאזור ופתחו בסריקות אחר המכונית.

טנט מחכה לתשובת הפלסטינים לפני עזיבתו

ראש הסיי.איי.איי, ג'ורג' טנט, הודיע אחר הצהריים כי יעזוב הלילה את האזור. עד כה לא הושגה הסכמה פלסטינית למסמך שהציג טנט. גורם ביטחוני בישראל אמר היום כי שליחותו של טנט נכשלה והאחריות מוטלת על הפלסטינים.

גורם אמריקאי רשמי אמר היום כי טנט יעזוב הלילה בכל מקרה לאחר "שיחות טובות עם שני הצדדים בהם הושגה התקדמות. אנחנו עדיין מקווים לקבל תשובה חיובית מהפלסטינים". על פי ההערכות נראה שהאמריקאים יטילו את האשמה על הפלסטינים לכשלון המגעים.
טנט נפגש כעת עם יושב ראש הרשות ערפאת כדי לשמוע את תשובתו.
בסיום הפגישה יוכרז האם הושגה הפסקת אש, במידה וכן תחל הפסקת האש מיידית בהתאם למסמך שהציג טנט.

ראשי המנגנונים הפלסטינים שנפגשו בצהריים עם טנט דרשו שינויים במסמך שגיבש. האמריקאים פנו לישראל שענתה כי היא מקבלת המסמך כפי שהוא, ללא שינויים.

ב"הארץ" דווח כי הפלסטינים חזרו על התנגדותם לסעיף המחייב אותם לעצור כ-20 פעילי חמאס. כעת מעדכנים הנציגים את ערפאת בתוצאות הפגישה. הערב תתכנס ההנהגה הפלסטינית לישיבה מיוחדת בעקבות הצעת טנט. חבר הקבינט הפלסטיני, נביל עמר, אמר לקול ישראל כי הפלסטינים אינם יכולים לקבל החלטות בלי להתחשב בעמדת הצדדים האחרים המעורבים באזור ובהם ארה"ב, מדינות ערב והקהילה הבינלאומית.

הבוקר הודיעה ישראל כי היא מקבלת את תוכניתו הביטחונית של טנט להפסקת האלימות בין ישראל לרשות הפלסטינית. ההודעה התקבלה בסיום ישיבה בה השתתפו ראש הממשלה, אריאל שרון, שר הביטחון, בנימין בן אליעזר וראשי מערכת הביטחון. עוד נמסר כי לדעת ישראל, מסמך טנט עשוי לסייע ביישום דו"ח מיטשל.

בצהריים אמר ראש הממשלה, אריאל שרון, שהוא לוקח את האחריות על כך שעדיין לא הצליח להחזיר את הביטחון לעם ישראל. "אני לא אוהב להטיל אחריות על מישהו אחר", אמר שרון. לדבריו, צריך להבין, כי ישראל חייבת לנקוט מדיניות זהירה: "אנחנו לא נמצאים לבד. אנחנו ננהל את זה בצורה שנוחה לנו לעשות את מה שאנחנו צריכים ובלי לעשות טעויות". שרון דיבר בבכנס השנתי של איגוד לשכות המסחר.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully