וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שרון: בחודשים הקרובים נסכם את נושא הרפורמה במיסוי

איתמר סיידא

12.6.2001 / 15:13

אמר כי הרפורמה תעזור להגביר את הצמיחה במשק; בכנס השנתי של איגוד לשכות המסחר, קרא שרון לאנשי העסקים בבקשה לתרום לישובים ובתי ספר

מי שציפה היום לבשורות גדולות מצד ראש הממשלה, אריאל שרון, בתחום הכלכלי, התאכזב. שרון, שהוזמן לנאום בכנס השנתי של איגוד לשכות המסחר, דיבר בעיקר על המצב הבטחוני והמדיני, ובקושי פירט את תכניות הממשלה באשר להוצאת המשק מהמיתון המתמשך בו הוא נמצא.

לגבי הצעת החוק הפרטיות שאושרו בתקופת כהונתו האחרונה של אהוד ברק ושעלולות לעלות למדינה הון, אמר שרון: "צריך לעצור את כל ההתחייבויות שלקחנו על עצמינו. אנחנו נמצאים במצב חירום. אם צריך להוסיף שוטרים או אוטובוסים משוריינים אנחנו נעשה את זה על חשבון הההתחייבויות שלקחנו על עצמינו לפני הבחירות".

שרון פנה לקהילה העסקית ואמר: "אני יודע שקשה לכם בתקופה הזו אבל כל מי שיכול לאמץ ישוב או בית ספר שיעשה זאת".

לגבי המצב הכלכלי הקשה בו מצוי המשק הישראלי, אמר שרון: "אנחנו עובדים בימים אלה על השקעות מהמגזר העסקי ולא מתקציב המדינה. בנוסף, אנחנו עומדים בימים אלה לקצר משמעותית את ההליכים הדרושים לאישור תכניות בנייה ותשתיות. גם ברור לנו לחלוטין שצריך להוריד את הרבית והיא תורד. נוסף לכך, בחודשים הקרובים נושא הרפורמה במיסוי יסוכם ונוכל להציג תוכנית מסודרת שתהיה לה תרומה גדולה לצמיחה במשק".

החלפת הנגיד

נשיא איגוד לשכות המסחר, דני גילרמן, זכה למחיאות כפיים סוערות היום, כאשר אמר בכנס השנתי כי הצעד הראשון שעל הממשלה לעשות בכדי להוציא את המשק ממיתון הוא החלפת נגיד בנק ישראל, ד"ר דוד קליין: "המשק הזה לא יכול להרשות לעצמו את העלות של הנגיד הזה".

ראש הממשלה, אריאל שרון, שעלה לנאום מיד לאחר מכן, התבדח ואמר: "נדמה לי שהחלפתו של הנגיד קלה כמו החלפתו של נשיא איגוד לשכות המסחר".

גילרמן הציע להקים מטה חירום כלכלי משותף לממשלה ולמעסיקים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully