וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עוד ראיות למיתון: ירידה של 2.8% ביבוא במאי

ליאור כגן

12.6.2001 / 23:30

ירידה של 8% ביבוא מוצרי צריכה בשיעור שנתי במארס-מאי; הגירעון המסחרי מתרחב - הסתכם ב-3.6 מיליארד דולר מתחילת השנה לעומת 3 מיליארד דולר בתקופה המקבילה

בחודש מאי השנה הסתכם יבוא הסחורות ב-2.79 מיליארד דולר, לעומת יצוא של 2.26 מיליארד דולר, והגירעון המסחרי הסתכם ב-529 מיליון דולר. כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה על סמך נתונים ארעיים, שאינם כוללים את הסחר בין ישראל לרשות הפלשתינית.

נתוני הגירעון המסחרי של חודש מאי, בצירוף הנתונים שפורסמו בחודשים האחרונים, מראים כי חל גידול בגירעון המסחרי, והוא מסתכם בכ-3.6 מיליארד דולר מתחילת השנה, לעומת כ-3 מיליארד דולר בתקופה המקבילה.

נתוני הסחר לחודש מאי (למעט אוניות, מטוסים, יהלומים ודלק) מנוכים מהשפעות עונתיות, מצביעים על ירידות ביבוא וביצוא הסחורות: היבוא בחודש מאי השנה ירד ב-2.8% לאחר עלייה של 4.9% באפריל וירידות בחודשים פברואר ומרס (4.2% ו-3.8% - בהתאמה).

יצוא הסחורות ירד בחודש מאי השנה ב-3.5% בהמשך לירידה של 5.8% באפריל. הירידה התרכזה בעיקר בענפי תעשיות טכנולוגיה עילית והושפעה בין השאר מירידות מחירים.

מהנתונים עולה, כי יבוא מוצרים לצריכה ירד ממארס עד מאי השנה ב-8% בשיעור שנתי, לעומת עלייה של 15% מאוגוסט 2000 עד פברואר 2001.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully