וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה: החברה לישראל עולה ב-2.1% בניגוד למגמת המסחר

גולן פרידנפלד

12.6.2001 / 15:31

לאחר שקיבלה המלצת "החזק" מבנק הפועלים במחיר יעד הגבוה ב-30% ממחיר השוק; כור יורדת ב-5.2%; בנק לאומי מרכזת כרבע ממחזור המסחר הכולל

לאחר הירידות בשיעור של כ-2% בנאסד"ק אמש רושמת הבורסה התל אביבית ירידות שערים של כ-1% שנמשכות זה היום השלישי ברציפות. גם בורסות אירופה יורדות בכ-1% בממוצע ותורמות את חלקן לירידות השערים המקומיות.

הדעה הרווחת בשוק ההון היא שהמשבר בנאסד"ק צפוי להמשיך להעיב על המסחר בארץ, וכי הוא אינו קרוב לסיומו. לכן, מרבית המשקיעים מעדיפים "לשבת על הגדר", לפחות עד שיבשילו התנאים הסביבתיים (הבטחוניים והכלכליים) להשקעה בשוק ההון המקומי.

מדד המעו"ף יורד ב-1.34% לרמה של 415 נקודות שהיא גם רמת תמיכה, וחצייה של רמה זו כלפי מטה (באופן משמעותי) תאותת על מגמת ירידות מתמשכת בתל אביב. מדד ת"א 100 יורד ב-1.2% לרמה של 407.10 נקודות, ומדד התל-טק יורד ב-0.9%. מחזור המסחר מסתכם ב-82 מיליון שקל.

מעניין לעקוב היום אחרי מניית אלרון , שריכזה אתמול בשעתיים האחרונות למסחר מחזורים גדולים שהסתכמו ב-9 מיליון שקל. המניה עולה ב-0.2% בניגוד למגמת המסחר.

המחזורים הגדולים במניה אתמול, והיום (2 מיליון שקל) הם על רקע ההערכות כי אלרון עומדת למכירה על ידי קבוצת אי.די.בי במסגרת הרה ארגון שעוברת הקבוצה. הצעד הראשון בכיוון נראה היום כאשר חברת פורסופט, מקבוצת פורמולה , הודיעה שהיא רוכשת את הפעילות הבנקאית של חברת אלרון טלסופט, החברת הבת בבעלות מלאה של אלרון.

מניית בנק לאומי מרכזת את מחזור המסחר הגבוה ביותר בבורסה - 20 מיליון שקל, שמהווה כרבע ממחזור המסחר הכולל בבורסה. המניה יורדת בשעה זו ב-0.1%.

גם מניית בזק , שיורדת ב-0.8%, מרכזת מחזור של כ-4 מיליון שקל על רקע החלטת ועדת השרים להפרטה מאתמול כי יותר למשקיע פיננסי להתמודד על רכישת גרעין השליטה בבזק.

נייס , שירדה אתמול בכ-5% למרות הפער החיובי שפתחה, יורדת ב-3.6% נוספים במחזור של 4.3 מיליון שקל. אתמול קיבלה נייס המלצת "החזק" מכלכלני בנק המזרחי שהמליצו למשקיעים לא למהר ולהשקיע במניה, לפחות לא עד שיהיו סימנים ליציאה מהמשבר.

מניית בנק הפועלים יורדת בשיעור של 0.6%. היום התפרסמה "במעריב" ידיעה כי הבנק יחלק דיווידנד של 600 מיליון שקל, שמתאפשר לאחר שגייס 700 מיליון שקל באיגרות חוב.

מגדל ביטוח יורדת בשיעור של 1.6%. בנק הפועלים העלה את ההמלצה למניה מ"החזק" ל"קנייה" והציב לה מחיר יעד של 4.9 שקלים, הגבוה ממחיר השוק ב-16%.

מניית אלקטרוניקס ליין עדיין אינה מגיבה להודעת הבורסה של החברה כי קיבלה הזמנה בסך של 43 מיליון דולר ל-3 שנים מחברה בינלאומית, שלה חברות בנות שמחזור מכירותיהן מגיע למאות מיליוני דולרים בשנה.

מניית חברה לישראל עולה ב-2.1% בניגוד למגמת המסחר לאחר שבנק הפועלים העניק המלצת "החזק" למניה והעניק לה מחיר יעד של 577 שקל, הגבוה ממחיר השוק בכ-31%.

מניית אלקטרה ישראל יורדת ב-1% למרות העלאת ההמלצה שקיבלה מבית ההשקעות גמול סהר "מצבור" "לקנייה" ושהציב לה מחיר יעד של 380 שקל, הגבוה ממחיר השוק בכ-30%.

המניות הדואליות נסחרות במגמה מעורבת כשמניית טבע יורדת בכ-1.9%, כור יורדת ב-5.2%. היום הודיע אפי בר-גידה, מנהל חטיבת המערכות העסקיות באי.סי.איי, על פרישתו מהחברה (החברה הבת של כור) וציין כי פרישתו היא על רקע חילוקי דיעות באי.סי.איי.

מטלינק יורדת ב-4.2%, אלביט הדמיה מאבדת כ-3% ומתב משילה כ-2.3% מערכה.

אלביט מערכות יורדת ב-1%, מג'יק שפתחה עם פער של 3.4% עולה ב-0.8% וריטליקס שפתחה עם הפער הגבוה ביותר - של 6% - הצטרפה אף היא למגמת הירידות ומאבדת כ-1%. בנק הפועלים העניק המלצת "קנייה" למניה לפני ימים אחדים, וציין כי הוא צופה קצב צמיחה של 50% ב-2001 וב-2002 לחברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully